Zondag 6 maart werd de eerste ronde van het Belgisch Rallycross kampioenschap op het Duivelsbergcircuit in Maasmechelen verreden. Ook een deel van de Nederlandse en Belgische talenten in de RST Junior Cup, waaronder Pim Garvelink, kwamen aan de start voor de eerste ronde van hun kampioenschap.
Pim Garvelink kwam in Maasmechelen aan de start met het doel veel punten te scoren voor het kampioenschap en de jonge Brabander heeft zijn doelen ruimschoots behaald door de eerste wedstrijd van het seizoen op zijn naam te schrijven.
Al direct tijdens de eerste heat liet Garvelink zien waarvoor hij was gekomen. Hij pakte van meet af aan de leiding in de wedstrijd en gaf deze ook niet meer uit handen. De tweede heat verliep minder voorspoedig. Pim kwam bij de start slecht weg en moest uitwijken voor een gespinde deelnemer voor hem. Hierdoor moest hij genoegen nemen met de tweede plaats. De derde heat en de afsluitende finale waren een kopie van de eerste heat. Pim vertrok als snelste, was niet meer in te halen en pakte zodoende de eerste belangrijke overwinning in 2016.
“Vorig jaar wilde het op het Duivelsbergcircuit maar niet lukken maar afgelopen zondag viel eigenlijk alles op zijn plek. We hebben veel aandacht besteed aan de auto afgelopen winter en deze reed dan ook geweldig. Dit is natuurlijk een lekker begin van het kampioenschap maar ik ben er natuurlijk nog lang niet. Over een aantal weken komen we weer aan de start, dan op het Eurocircuit in Valkenswaard, en verwacht ik zeker meer deelnemers aan de start. De strijd zal dan wel weer pittiger worden maar ik ben er klaar voor,” vertelt een zeer tevreden Pim Garvelink.
De volgende wedstrijd van de RST Junior Cup wordt op 10 april verreden op het Eurocircuit in Valkenswaard.
Meer informatie over Pim Garvelink vind u ophttp://www.pimgarvelink.com
Kalender 2016
10 april – Eurocircuit Valkenswaard
8 mei – Eurocircuit Valkenswaard
12 juni – Eurocircuit Valkenswaard
10 juli – Eurocircuit Valkenswaard
16/17 juli – Duivelsbergcircuit Maasmechelen (B)
10/11 sept – Duivelsbergcircuit Maasmechelen (B)
2 okt – Duivelsbergcircuit Maasmechelen (B)
Bron: pb pim garvelink
Foto’s: pb pim garvelink