De laatste vrije sessie van de TotalEnergies 6 Hours of Spa-Francorchamps verliep vlekkeloos en leverde een resultaat op dat alleen maar het beste laat verhopen voor de kwalificaties en de Hyperpole later vandaag.
De snelste tijd was voor de #50 Ferrari AF Corse Ferrari 499P van Antonio Fuoco, maar het verschil met de dichtste achtervolgers bleef erg beperkt. De beide bolides van het Cadillac Hertz Jota Team volgden op respectievelijk één en twee tienden van een seconde, met in volgorde de #38 vóór de #12. Ook de gele #83 AF Corse Ferrari 499P van Ye-Hanson-Kubica en de #8 Toyota Gazoo Racing Toyota GR010 Hybrid van Buemi-Hartley-Hirakawa bleven binnen de seconde van de snelste ronde bovenaan de tabellen. Dat belooft voor de kwalificaties en de hyperpole, die respectievelijk om 15u25 en 15u48 van start gaan.
Achter de top vijf vinden we de Belgen Laurens Vanthoor en Stoffel Vandoorne, in de #6 Porsche Penske Motorsport Porsche 963 en de #94 Peugeot TotalEnergies Peugeot 9X8, op de plaatsen dertien en veertien. De beide wagens van BMW M Team WRT leken goed in het ritme te zitten, maar een inbreuk van beide wagens tegen de toegelaten snelheid in de pitlane resulteerde in een gecorrigeerde zeventiende en achttiende chrono.
Met vier verschillende merken in de top vier van de klasse LMGT3 mogen we ook bij de GT-wagens spektakel verwachten. De snelste chrono was voor de #21 Vista AF Corse Ferrari 296 LMGT3 van Hériau-Mann-Rovera, met daarachter in volgorde de #88 Proton Competition Ford Mustang LMGT3, de #87 Akkodis ASP Team Lexus RC F LMGT3 en de #10 Racing Spirit of Le Mans Aston Martin AMR Vantage LMGT3 EVO. Ook zij bleven binnen één en dezelfde seconde.
Valentino Rossi en zijn teamgenoten vinden we op de zesde plaats in de uitslag, uiteraard in de Team WRT BMW M4 LMGT3, terwijl de tweede Duitse GT van het Belgische team naar een elfde tijd reed.
Tussen hen in klom Tom Van Rompuy (#81 TF Sport Corvette) naar een negende stek, terwijl de Iron Lynx Mercedes-AMG LMGT3 van onder meer Maxime Martin de rij sloot.
De deelnemers in de klasse LMGT3 starten om 14u40 aan hun kwalificatie, en om 15u03 gaat het licht op groen voor de hyperpole.
Voor meer informatie, inclusief het volledige tijdschema en de deelnemerslijst van de TotalEnergies 6 Hours of Spa, klik HIER.
Bekijk elke seconde van de actie, live of op aanvraag, via de officiële FIA WEC TV-app – jouw volledige toegang tot het FIA World Endurance Championship. Meer info vind je HIER.




Bron: pb FIA WEC
Foto’s: pb FIA WEC / DPPI
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/deb32203n2/domains/autosportnieuws.be/public_html/site/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 241
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/deb32203n2/domains/autosportnieuws.be/public_html/site/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 257