Voor Xavier Maassen is de 77ste editie van de 24 Uur van Spa een bijzonder moeilijke geworden. De Limburger moest bij het ochtendgloren de handdoek in de ring werpen. “De viering van 25 jaar autosport had ik me anders voorgesteld,” aldus Maassen bij het verlaten van het mythische circuit in de Ardennen.
De 24 Uur van Spa is en blijft de grootste GT-wedstrijd ter wereld, met dit seizoen niet minder dan vijfenzeventig wagens op de startgrid. Voor het tweede opeenvolgende jaar kroop Maassen achter het stuur van een Aston Martin Vantage GT3 EVO van het Belgische Comtoyou Racing. Hij deelde dat Britse stuur met de jonge Belgische beloften Kobe Pauwels en Nicolas Baert, en de Britse youngster Jamie Day, onder het startnummer #21.
Kwalificatiecrash als begin van de miserie
De vrije training en de pre-kwalificatie verliepen goed voor het team in de prachtige Aston Martin, met direct een bevestiging van de snelheid van Xavier in de vrije training.
“Na een goede start in de trainingen, liep het mis in de kwalifcatie,” legt Maassen uit. “Net voor de start van de kwalificaties ’s avonds begon het op twee plaatsen op het circuit licht te regenen. Nicolas Baert vertrok nog op slicks – wat achteraf ook de juiste keuze bleek – en wilde net voor de start van zijn snelle ronde een tragere deelnemer voorbijgaan, maar raakte daarbij de curbstones en ging hard de muur in. We konden vervolgens niet meer aan de kwalificatie deelnemen en moesten achteraan het startveld aan de race beginnen.”
“Merci aan de monteurs van het team die de auto weer perfect rijklaar kregen voor de start van de warm-up. Het was geen makkelijke opdracht, maar ze speelden het toch klaar!”
Ondanks die moeilijke uitgangspositie begon de race uitzonderlijk goed voor het kwartet in de Aston Martin Vantage, waarbij de rijders in de eerste uren meer dan vijftig posities goed wisten te maken. “We hadden absoluut de snelheid, wat ook bleek uit onze opmars in de eerste uren. Dat ritme was zeker goed genoeg geweest om mee te vechten voor de zege in de Silver Cup, de klasse waarin wij uitkwamen.”
Maar de pechduivel reed mee in de Britse GT3, want na enkele uren ging de startmotor stuk, wat een tiental ronden kostte. Even later volgde hetzelfde euvel nogmaals. “Onbegrijpelijk, en na onderzoek bleek dat volledig los te staan van onze crash,” aldus Maassen. “In ieder geval was duidelijk dat we enkel nog konden hopen om de finish te zien, maar ook dat was ons niet gegund. Bij het opkomen van de zon ging onze versnellingsbak stuk en onze race behoorde meteen definitief tot het verleden. Ik ben uiteraard enorm ontgoocheld en probeer dit zo snel mogelijk achter me te laten, maar evengoed: dit maakt deel uit van deze prachtige race.”
Xavier wordt ondersteund door: Appart, Baat, Demo Productions, ERA Racing School, ES&C, PGZ, en de partners van Make-A-Wish.


Bron: pb Xavier Maassen
Foto’s; pb Xavier Maassen
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/deb32203n2/domains/autosportnieuws.be/public_html/site/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 241
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/deb32203n2/domains/autosportnieuws.be/public_html/site/wp-content/themes/goodnews5/framework/functions/posts_share.php on line 257