De etappe van vandaag was geen 414 kilometer lang, maar werd ingekort tot 280 kilometer voor de trucks vanwege stof of modder. Het is goed gegaan vandaag voor Michiel, Edwin en Wuf: lekker gereden, geen technische problemen, veel buggies ingehaald, en ondanks de vele stenen geen enkele keer lek gereden. Dat leverde een 7de plek op – 11 minuten achter Janus van Kasteren – en dus solide in de top 10. Ze hadden alleen één klein navigatie-oponthoud op een plek waar meer trucks de mist in gingen.
Het team is tevreden, en doordat de truck heel is gebleven hoeft er vanavond ook weinig onderhoud gepleegd te worden. Dat komt goed uit, want morgen staat er een lange etappe op het programma (470 kilometer) die hopelijk wel volledig verreden kan worden. Het schijnt wel een snelle etappe te worden, maar we zullen het zien en wachten gewoon rustig af tot morgen.
Stage 2 route 7 januari
7 januari Stage 2 is de eerste lange rallydag, zwaar en technisch, waar de rijders de snelheid van de Iveco goed kunnen testen. De dag zal worden onderbroken door een 30 km lang dune bashing. Aan het einde van de dag gaat de route langs het majestueuze paleis, gebouwd door de grondlegger van Saoedi-Arabië, Ibn Saud. Een episch moment dat de geschiedenis en de moderniteit van deze rally samenbrengt.
Bron: pb becx competition
Foto’s: pb becx competition