|
Henrard behaalt uitstekende 21ste plaats in Dakar!
De Buggy met VW TDI-motor van Stéphane Henrard en François Beguin is aan het eind van de 4.806 geklokte kilometers van de Dakar 2010 gekomen. Bij zijn eerste wedstrijd van het jaar legt het Marc VDS Racing Team in de moeilijkste rallyraid van de hele wereld beslag op een uitstekende 21ste plaats.
Marc van der Straten kon zijn emoties niet verbergen toen hij het over de prestatie van Stéphane en François had: “Wat zij tijdens deze Dakar lieten zien was eenvoudigweg fantastisch”, stelt de baas van het Marc VDS Racing Team. “In eerste instantie konden ze al heel snel tot aan de poorten van de top-10 geraken, om dan – ondanks een schrikwekkend incident – de 15de plek vast te houden. Vervolgens dachten we lange tijd dat ze op die beruchte laatste donderdag uit de wedstrijd waren verdwenen, toen ze aan het begin van de etappe lange tijd stil stonden. Hun doorzettingsvermogen wendde dat catastrofale scenario niet alleen af, Stéphane en François gaven blijk van ware heldenmoed door de rit op drie wielen uit te rijden! Zelfs op tv-zender France 2 hield presentator Gérard Holtz er aan om enige tijd aan dit bravourestukje te wijden! Helemaal te gek! Ik heb ze van bij mij thuis allemaal een boodschap gestuurd: heel veel felicitaties voor een blijk van menselijk doorzettingsvermogen, bravoure, strijdlust en professionalisme die deze onvoorstelbare prestatie op drie wielen mogelijk maakte. Heel het land mag trots zijn op deze demonstratie, zij nog het meest van allemaal. Voor mij was dit een onmetelijk emotioneel moment en ik ben heel blij en ontzettend trots dat deze mensen deel uitmaken van het Marc VDS Racing Team. Bovendien is dit de eerste pluim die onze nieuwe en grote familie op de hoed mag steken… Dankzij hen begint het seizoen 2010 voor ons team uitstekend.”
Een klein, maar ervaren team
Drie mecaniciens, één assistentietruck… Dat is de hele structuur die Stéphane Henrard en François Beguin ter beschikking hadden om de 21ste plaats te veroveren in een wedstrijd die – terecht – als één van de zwaarste gemotoriseerde evenementen van deze aardbol wordt beschouwd.
“Het bewijs dat je ook zonder Hollywood-toestanden aan de finish kan geraken”, grijnsde de rijder van de Buggy met het nummer 325. “Om na 4.806 kilometer tegen de klok – en meer dan 9000 kilometer in het totaal – in Buenos Aires aan te komen kon ik rekenen op een betrouwbare machine en even toegewijd als competent team. De VW 3.0l TDI toonde nooit enig teken van zwakte, ook niet toen het kwik tegen de 50 graden aanwees. Integendeel, deze standaardmotor toonde zich door zijn uitzonderlijke koppel in het losse zand bijzonder nuttig.”
Ander belangrijk element in het welslagen van deze missie: de geslaagde samenwerking tussen rijder en corijder, die elkaar op 1 januari, bij de start in de Argentijnse hoofdstad, amper kenden: “François bracht zijn goede humeur, zijn positieve instelling en zijn perfecte kennis van de mechaniek mee”, kon Stéphane vaststellen. “Tot nu toe had hij nog nooit de gelegenheid gehad om in de woestijn in een snelle wagen als de onze plaats te nemen. Hij kweet zich uitstekend van zijn taak. Ik kijk er nu al naar uit om onze samenwerking tijdens andere wedstrijden verder te zetten.”
“Dit was een Dakar uit mijn dromen”, vatte François Beguin samen. “Zelfs de hel tussen San Juan en San Rafaël van afgelopen donderdag zal een goede herinnering blijven. Die dag ging de mechaniek zijn eigen weg, maar dankzij ons doorzettingsvermogen haalden we toch het bivak aan het eind van de rit. Tuurlijk verloren we zo een mogelijk 15de plaats in de eindstand, maar dat is niet zo erg. We leggen nu beslag op de 21ste plaats, na in de slotrit de 20ste tijd te hebben laten optekenen. Ik denk niet dat we veel beter hadden kunnen doen.”
|
|