ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 17-06-2011

Endurance Races
Maxime Martin: “Le Mans, onbeschrijfelijk…”
Iedere zich zelf respecterende rijder moet ooit in Le Mans aan de start zijn verschenen. Maxime Martin vulde die leemte op zijn race-CV afgelopen weekend in. Een samenwerking tussen Kronos Racing en Marc VDS Racing maakte dat de jonge Belg zijn droom aan het stuur van een LMP1 Lola Aston Martin kon verwezenlijken. Het resultaat was verbluffend, met name een 7de plek algemeen, 2de benzineprototype en beste rookie. Beter doen bij een debuut is moeilijk!
“Le Mans, dat is bovenal de sfeer en ik moet zeggen dat het mijn stoutste dromen overtrof! Zaterdag en zondag waren er 250.000 toeschouwers, waarvan het overgrote deel mensen met een passie voor autosport. Werkelijk geweldig! Wat me zeker bijblijft, is de parade van vrijdag, en de prijs van beste rookie, op een podium na de kwalificaties. En dan die massa volk, overal en altijd, ’s nachts en overdag. Het is overweldigend.”

Uiteraard zijn dat de dingen naast de piste, want het circuit op zich is ook ongelofelijk, met die enorme lange rechte lijnen en de snelle bochten die van de wedstrijd een legende maken.

“Alles is anders... helemaal anders dan de 24 uur van Spa ook. Fysiek is het zeker niet zwaarder dan een GT-wagen besturen. Mentaal is het wel zwaarder, want de snelheidsverschillen tussen prototypes en GT’s zijn enorm. De lange rechte lijnen lenen zich er toe om even te relaxen, maar dat mag je niet doen. De remzones komen immers zeer vlug en de tragere wagens zijn er vlugger dan je zou denken. Als je de crashes van de beide Audi bekijkt, dan weet je dat een ongeluk in een klein hoekje schuilt. Bovendien kan zo’n ongeval in Le Mans enorme gevolgen hebben, dat hebben we dit weekend gezien. Het is en blijft een omloop met risico’s. Anderzijds namen wij, in vergelijking met de officiële rijders van Peugeot en Audi veel minder risico’s bij het dubbelen. Zij vochten dan ook voor ieder handvol seconden en met een verschil van 13 seconden tussen winst en verlies begrijp je dat ook. Ons doel was zo hoog mogelijk eindigen, zonder evenwel om het even wat te doen!”

En die opdracht volbracht het trio van de Aston Martin #22 met brio, zelfs al kenden ze hier en daar een klein oponthoud: “In het begin van de race verloor Vanina een wiel, terwijl ze op vier uur van het einde even van de piste ging. We verloren alles samen 6 à 8 ronden, maar eindigden op 10 ronden van de wagen voor ons, dus veel maakte dat allemaal niet uit. De tweede plek in onze categorie en de zevende algemeen zijn gewoonweg fantastisch.”

Wat overblijft zijn herinneringen en ook de hoop om terug te keren... “Zoals de eigenaar het wil, heeft deze wagen zijn laatste race gereden. De Lola Aston Martin LMP1 is op het einde van zijn carrière en dat op een hoogtepunt. Ook de verantwoordelijken van Aston Martin Racing hebben dat gezien en we kregen van hen felicitaties. Ik wil echter terugkeren naar Le Mans, want dit is waar het allemaal om draait.”
Bron: Persbericht
Foto's: "
Gerelateerde artikelen
Wederom zege Carlo van Dam in 24 uur Nürburgring[0]
Maxime Martin: 24 Uur van Nürburgring eerste ervaring, zee...[0]
Viervoudige overwinning voor Audi bij première in Spa-Fran...[0]
Gallery: WEC Spa-Francorchamps 3-5 mei 2012[0]
KRK pakt bij Europees debuut meteen het podium![0]
Tevredenheid bij KRK Racing na afloop kwalificaties.[0]
Geslaagde kennismaking met Monza![0]
KRK-Racing team klaar voor eerste Europese opdracht.[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Joe James
Klasse: Diversen
Team in de Spotlights
CRS Racing
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Endurance Races
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.