ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 26-04-2011

Dutch GT4
Leerrijk weekend voor Bruynoghe & Van Beurden in Dutch GT4
“Er is nog werk aan de winkel voor we een rol van betekenis zullen spelen in de Dutch GT4”, zucht Erik Bruynoghe na zijn maidentrip in het zéér competitief Dutch GT4 dat dit weekend samen met de GT4 European Cup het seizoen opende in het Nederlandse Zandvoort.

Met 23 wagens aan de start van het gemengde kampioenschap in GT4, verdeeld over twee korte sprints van 25 minuten en een semi endurance van 50 minuten werd het duo Bruynoghe / Van Beurden voor de leeuwen gegooid.

“Als geroutineerde endurancepiloten moet je de knop volledig omdraaien”, doet Bruynoghe uit de doeken. “Voor twee kwalificaties, twee sprints en één race over 50 minuten krijg je 10 banden toebedeeld die superzacht zijn. De meer ervaren teams hebben er een speciale strategie opzitten. Onmiddellijk een chrono zetten en terug de wagen in de box parkeren is de opdracht. Wij komen te traag op gang en vergen teveel van de banden die maar goed zijn voor een zestal ronden. Ook hebben we volgens de balance of performance de wagen hoger moeten plaatsen en vonden niet onmiddellijk een antwoord inzake een ideale set up. Geen uitvlucht of excuses. Dit is sprint ‘pur sang’ en we moeten ons herscholen in die richting”.

Erik reed de eerste sprint en vertrok met het mes tussen de tanden en verzilverde een 13de plaats. Philip van zijn kant klokte tijdens zijn sprintrace af als 12de. De snelste chrono tijdens de beide sprintraces werd gerealiseerd door Erik en diende nadien reglementair voor de startopstelling van de race over 50 minuten met één verplichte pilotenwissel. Daarin kwam het duo als 12de onder de geblokte vlag. Beiden toeven dus in de eerste helft van het peloton en zijn verdeeld gelukkig.

“Het systeem zit verduiveld goed in elkaar en strategie is een zeer belangrijk punt”, gaat Erik verder. “Vooral de banden spelen een zeer belangrijke rol. Na enkele bochten zijn die op temperatuur en je moet als een gek uit de startblokken schieten tijdens de races. Na een zestal ronden is het beste eraf en zijn de posities verdeeld. De kunst is van zo hard mogelijk een rondje af te leggen tijdens de kwalificaties en dan de banden te sparen. We bleven te lang buiten om een chrono te zetten. Zodoende kwamen we vrij vroeg in het weekend reeds in de problemen met de banden. Ook de concurrentie is uitermate zwaar. De beste piloten uit Nederland staan aan de start, inclusief enkele Europese toppers. We hebben enorm veel bijgeleerd voor de toekomst. We moeten nu hard werken om een ideale set up te vinden en het endurance-rijden uit ons hoofd zetten. In GT4 mag je geen meter laten liggen en moet je van bij de eerste meter recht op het gas staan. We hebben te lang endurance gereden om te kunnen optornen tegen de sprintbommen. We gaan in ieder geval een leerrijk seizoen tegemoet en we zijn zeer gemotiveerd om progressie te boeken. En ons volgende doel is om binnen de top 10 te geraken tijdens de volgende race op Zandvoort. Daarna gaat het richting België met wedstrijden in Spa en Zolder. Verder is het een superkampioenschap en, op enkele wagens na, is de onderlinge nivellering goed. De bal ligt nu in ons kamp en we staan terug met beide voeten op de grond”.
Bron: Persbericht
Gerelateerde artikelen
Dutch Power Pack festival levert fraai schouwspel op[0]
Erik Bruynoghe met een Porsche in Dutch GT4[0]
Bastiaans grijpt titel Dutch GT4 tijdens seizoensfinale[0]
Bleekemolen wint sprintrace Dutch GT4[0]
Huisman wint spannende tweede race op de Nürburgring[0]
Van der Ende wint eerste race op de Nürburgring[0]
HTC Dutch GT4 en Camaro’s trekken de grens over[0]
Corvette domineert op zondag in Assen![0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Dutch GT4
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.