ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 11-04-2011

FIA GT
Maxime Martin pakt punten en gaat naar Le Mans
Na de exotische uitstap naar Abu Dhabi, streek het FIA GT1 World Championship neer op de Limburgse omloop van Circuit Zolder. Het was de eerste afsrpaak van Maxime Martin voor eigen publiek. Het weekend begon perfect voor de Ford GT #41 van Marc VDS Racing, die meteen de snelste was tijdens de vrije trainingen. Enkel een sortie van zijn teamgenoot Fred Makowiecki tijdens de kwalificaties maakte dat Maxime zich niet op de pole kon plaatsen voor de Qualifying race op zaterdagavond.
“Ik was de snelste in de Q1, maar we zijn niet in de Q3 aanbeland”, vertelt Maxime Martin ontgoocheld. “Met de straffen die werden uitgedeeld, schoven we nog naar de tiende plek op voor de race op zaterdagavond.” De start van de eerste wedstrijd verliep behoorlijk chaotisch en Fred Makowiecki kwam als tweede door enkele honderden meters na de start van de wedstrijd. De Fransman maakte zijn fout van eerder op de dag volledig goed door iets later de leiding van de race over te nemen, alvorens het stuur aan Martin over te geven.

“Tijdens de pitstop liep het dan jammer genoeg fout, want een wiel ging er niet meteen op en we verloren goed tien seconden, wat lichtjaren zijn in deze races. Ik ben vertrokken met het mes tussen de tanden en ben als vijfde over de meet gereden. Een vijfde plek is goed voor een derde startrij in de kampioenschaprace. Maar we hadden een probleem met de benzine, onze tank is maar net berekend op de afstand van de races en dat maakt toch dat je op het einde van de race niet echt comfortabel meer rijdt. Anderzijds blijven we wel punten scoren en dat is in dit kampioenschap, waar zich zoveel incidenten voordoen, zeer belangrijk.”

Op zondag vond de Championship Race op Circuit Zolder plaats en Maxime raakte als vijfde weg, alvorens de wet van een Aston Martin te ondergaan… “Onze banden van de kwalificaties waren beschadigd en dus ben ik met een oude set vertrokken. De banden hadden we al tijdens de eerste race gebruikt en dat is niet ideaal als de concurrentie op nieuwe banden staat. Bovendien is de Ford GT de zwaarste wagen van het veld en dat met de kleinste motor. We waren hier in staat om te volgen, maar niet om in te halen. Fred had dezelfde problemen als ik eerder had en we eindigden uiteindelijk achtste. We verwachten nu dat de FIA onze wagen aanpast, anders worden de volgende races heel erg vervelend.”

Dit weekend in Zolder werd ook de aanwezigheid van Maxime Martin tijdens de prekwalificaties van de 24 Uur van Le Mansaan het stuur van de Lola Aston Martin LMP1 van Kronos Racing, in het gezelschap van Vanina Ickx en Bas Leinders. “Het project is geweldig, het is een samenwerking tussen Kronos, Marc VDS Racing dat de technische ondersteuning voor zijn rekening neemt en met de steun van Aston Martin Racing. We hebben zeer goede kansen om aan de start van de race te verschijnen en ik kijk er enorm naar uit.”
Bron: Persbericht
Foto's: "
Gerelateerde artikelen
Gallery: GT3 - Zolder 2012[0]
Gallery: GT1 Trainingen - Zolder 2012[0]
GT1 Zolder: GT1 preview Zolder: Thuisrace voor het Belgian...[0]
Dubbele 1-2 zege voor WRT in seizoensopener in Nogaro![0]
Timing en ticketinfo GT1 Zolder[0]
Veel punten en een podium voor Maxime Martin[0]
Driedubbel podium Ekris Motorsport in Europeese GT4[0]
Kortnieuws vanuit Silverstone: GT1, GT3 en GT4[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Bas Leinders
Vanina Ickx
Teams
Marc VDS Racing Team
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's FIA GT
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.