Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 10-04-2011 |
FIA GT |
Basseng en Winkelhock winnen ook Championship Race
Mark Basseng en Markus Winkelhock hebben na de Qualifying Race nu ook de Championship Race voor het FIA GT1 World Championship in Zolder gewonnen. De race werd ontsierd door een zware crash bij de start. Uiteindelijk haalden slechts een tiental auto´s de finish.
Bij de start ging het grondig fout, toen de twee Nissan´s van Sumo Power elkaar van de baan ramden, en de Corvette van Rossi en Camara meenamen in hun onderonsje.
Naast de Nissan´s van Campbell-Walter en Brabham, die van Zonta en Bernoldi en de Corvette van Rossi en Camara, vielen ook de SRT Lamborghini van Nilsson en Janak en de All-Inkl Lamborghini van Pastorelli en Schwager al in de openingsronde uit. Kortom, we hebben bij de eerste doortocht dertien wagens zien doorkomen.
Ook voor Vanina Ickx duurde het verhaal op de Belgian Racing Ford GT niet lang. Na vier ronden parkeerde zij de Ford langs de kant van de baan, en een ronde later was het de beurt aan de JR Nissan van Peter Dumbreck en Richard Westbrook.
Vooraan was het na de safetycar-procedure in een trein richting de finish rijden. Mark Basseng en Markus Winkelhock wonnen de wedstrijd in de All-Inkl Lamborghini, voor de Hexis Aston Martin van Christian Hohenadel en Andrea Piccini, en de Young Driver Aston Martin van Alex Müller en Tomas Enge.
Ondanks een probleem tijdens de ochtendlijke warm-up slaagde Peter Kox er in om de Swiss Racing Lamborghini naar de vierde positie te sturen, gevolgd door de Corvette van de Nederlanders Mike Hezemans en Nicky Catsburg.
Maxime Martin en Fred Makowiecki kwamen niet verder dan de achtste plaats.
Over twee weken ontvangt Circuit-Zolder al het tweede officiële wereldkampioenschap dit seizoen, met het FIA World Touring Car Championship (FIA WTCC) in het paasweekend.
Uitslag Championship Race - FIA GT1 Zolder:
1. Basseng/Winkelhock - Lamborghini Murcielago
2. Hohenadel/Piccini - Aston Martin + 9.250
3. Muller/Enge - Aston Martin + 15.465
4. Wendlinger/Kox - Lamborghini Murcielago + 17.970
5. Hezemans/Catsburg - Corvette + 17.995
6. Piccione/Dusseldorp - Aston Martin + 20.987
7. Turner/Mucke - Aston Martin + 23.222
8. Martin/Makowiecki - Ford GT + 23.345
9. Luhr/Krumm - Nissan + 24.936
10. Hennerici/Leinders - Ford GT + 29.170
11. Pavlovic/Matzke - Ford GT + 48.558 Foto's: www.gt1world.com / DPPI
|