|
Tsjoen wint bij debuut met Citroën C4 WRC
Met twaalf besttijden op vijftien klassementsritten heeft Pieter Tsjoen met zijn nieuwe Citroën C4 WRC de rally van Haspengouw op zijn naam geschreven, dat is de eerste manche voor het Belgisch kampioenschap rally 2011.
Tsjoen, die naar eigen zeggen op geen enkel moment risico´s heeft genomen, reed tot zijn eigen verbazing vrij makkelijk naar de overwinning. Hij moest zich wat aanpassen aan zijn nieuwe auto, maar dat verliep voorspoedig en Tsjoen hield op het gladde parcours al bij al makkelijk stand.
Opvallend is de schitterende tweede plaats voor Jonas Langenakens. Er stond geen maat op de Mitsubishi Lancer Evo 10 in de strijd om de zege in Groep N. Hij finishte dan wel op ruim 3 minuten en 45 seconden van Tsjoen, een tweede plaats algemeen met een productiewagen misstaat zeker en vast niet op het palmares van onze jonge landgenoot.
Alexandre Romain had met zijn Citroën C4 WRC tweede kunnen worden, ware het niet dat hij tot twee keer toe tijd verloor. Hij zakte naar de vierde plaats, maar slaagde erin om na een secondenstrijd de derde podiumplaats nog af te snoepen van Melissa Debackere, die in haar tweede rally met de Subaru Impreza WRC S12 zo al bij al knap vierde wordt, op slechts een seconde van Romain.  Bernhard ten Brinke reed een erg regelmatige wedstrijd, met een mooie vijfde plaats als gevolg. Een scratch op de veertiende proef met zijn Skoda Fabia S2000 was de kers op de taart.
Dat de Groep N auto´s zich goed voelen op dit parcours bewees ook Raphael Auquier, die na enkele knappe chrono´s de rally als zesde beëindigde. En wat dan gezegd van Kris Princen, die met zijn Renault Clio R3 de WRC´s van David Bonjean (Subaru) en Bert de Jong (Mitsubishi) achter zich hield.
Uitslag BK rally Haspengouw:
1. Pieter Tsjoen – Citroën C4 WRC
2. Jonas Langenakens – Mitsubishi Lancer Evo 10
3. Alexandre Romain – Citroën C4 WRC
4. Melissa Debackere – Subaru Impreza WRC
5. Bernhard ten Brinke – Skoda Fabia S2000
6. Raphael Auquier – Mitsubishi Lancer Evo 10
7. Marc Streel – Mitsubishi Lancer Evo 6.5
8. Kris Princen – Renault Clio R3
9. David Bonjean – Subaru Impreza WRC S11
10. Bert de Jong – Mitsubishi Lancer WRC05 Foto's: Alexander Voorberg (Autosportnieuws.be)
|