ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 05-12-2010

FIA GT
Hexis schenkt Aston Martin merkentitel na nieuwe zege
Fred Makowiecki en Yann Clairay hebben na de Qualifying Race nu ook de Championship Race op een indrukwekkende manier op hun naam geschreven. Dankzij deze overwinning wordt Makowiecki derde in het rijderskampioenschap, pakt Aston Martin de titel in het merkenkampioenschap en wordt Hexis tweede in het teamkampioenschap, na het triomferende Vitaphone.
Makowiecki en Clairay vonden er niet beter op om de Championship Race op dezelfde manier te domineren als de Qualifying Race deze middag. Het Franse duo reed de concurrentie op een hoopje, en andermaal was de voorsprong liefst vijftien seconden, iets wat we dankzij de perfecte Balance of Performance slechts weinig hebben gezien dit seizoen.

Thomas Mutsch en Richard Westbrook werden in de blauwe Matech Ford GT tweede, en dat resulteert in een tweede plaats in het rijderskampioenschap voor de Duitser Mutsch. Ook de derde podiumplaats was voor Hexis, met de Aston Martin van Clivio Piccione en Jonathan Hirschi. Aston Martin wint zo het merkenkampioenschap, en dat is eigenlijk niet onverdiend gezien de snelheid van de Aston, misschien wel de snelste wagen uit het hele veld.

Dankzij een eerste en tweede plaats in deze race stijgt Hexis naar de tweede plaats in het eindklassement bij de teams. De titel bij de teams is voor Vitaphone, terwijl hun rijders Michaël Bartels en Andrea Bertolini deze middag al de wereldtitel pakten bij de rijders.
Fred Makowiecki wordt dankzij zijn overwinning derde in het rijderskampioenschap, terwijl Darren Turner en Thomas Enge (Young Driver AMR) een dramatische weekend beleefden. Na een vijftiende plaats zakken ze van twee naar vier in het kampioenschap.

Eén ding mag duidelijk zijn. Het slimste team met de slimste rijders heeft dit weekend de wereldtitel gepakt. Met twee overwinningen, zo goed als geen pech en heel slim rijgedrag mogen Andrea Bertolini en Michaël Bartels zeker de slimste rijders uit het veld mogen worden genoemd. Hun titel is er eentje op basis van ervaring en vooral te danken aan heel regelmatig seizoen, waarin Bartels en Bertolini in zo goed als elke Championship Race punten pakten.

Even terug naar de wedstrijd dan … Sergio Jimenez en Frank Kechele pakken de punten van de vierde plaats, gevolgd door Stefan Mücke en José Maria Lopez. Melden we tot slot nog een twintigste plek in het klassement voor Nico Verdonck en een negentiende voor Bas Leinders en Maxime Martin. Geen succes dus voor de Belgen in Argentinië.
Foto's: DPPI
Gerelateerde artikelen
Gallery: GT3 - Zolder 2012[0]
Gallery: GT1 Trainingen - Zolder 2012[0]
GT1 Zolder: GT1 preview Zolder: Thuisrace voor het Belgian...[0]
Dubbele 1-2 zege voor WRT in seizoensopener in Nogaro![0]
Timing en ticketinfo GT1 Zolder[0]
Veel punten en een podium voor Maxime Martin[0]
Driedubbel podium Ekris Motorsport in Europeese GT4[0]
Kortnieuws vanuit Silverstone: GT1, GT3 en GT4[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Bas Leinders
Clivio Piccione
Darren Turner
Jonathan Hirschi
Nico Verdonck
Richard Westbrook
Stefan Mücke
Thomas Mutsch
Teams
Hexis Racing AMR
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's FIA GT
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.