ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 05-12-2010

FIA GT
Hexis triomfeert, wereldtitel voor Vitaphone
Fred Makowiecki en Yann Clairay hebben in hun Hexis Aston Martin de Qualifying Race voor het FIA GT1 World Championship op het circuit van San Luis gewonnen. Andrea Bertolini en Michaël Bartels mogen nu al de wereldtitel vieren, en na enkele titels in de FIA GT mag Vitaphone zich nu ook eens echt wereldkampioen noemen!
Op het `stratencircuit´ van San Luis in Argentinië verliep de start van de Qualifying Race vrij chaotisch. Stefan Mücke reed met zijn Aston Martin, die overigens vanuit pole vertrok, in op de Aston Martin van Yann Clairay en diende de strijd vervroegd te staken. In al het tumult ging ook Clivio Piccione van de baan, maar hij kon de schade beperken.

Clairay kon echter de leiding in de race behouden, ondanks lichte schade achteraan de Aston Martin. Nadat Fred Makowiecki bij de pitstop het stuur had overgenomen was de buit binnen voor Hexis. De Fransman klaarde de klus en reed nog een mooie voorsprong bij elkaar.

Door de slechte startpositie van Darren Turner en Thomas Enge met de Young Driver Aston Martin leek de wereldtitel binnen voor Andrea Bertolini en Michaël Bartels, ware het niet dat de Vitaphone Maserati van de baan werd getikt door de Lamborghini van Christopher Haase. Michaël Bartels kon zijn weg echter verder zetten en deed het samen met Andrea Bertolini verder rustig aan. Zij werden elfde terwijl de Aston Martin van Turner en Enge niet verder kwam de tiende plaats. Dit volstond voor Bartels en Bertolini om voor het eerste wereldkampioen GT1 te worden!
Na Makowiecki en Clairay wist de Ford GT van Richard Westbrook en Thomas Mutsch beslag te leggen op een knappe tweede plaats, mede dankzij pech bij hun teamgenoten Armindo en Jani. En wat dan gezegd van onze landgenoten Bas Leinders en Maxime Martin, die zowaar een schitterende derde podiuplaats behalen.

Jonathan Hirschi en Clivio Piccione wisten zich ondanks een schuiver bij de start nog op te werken naar de vierde plaats bij de finish, gevolgd door de Reiter Lamborghini van Frank Kechele en Sergio Jimenez. Michael Krumm en Peter Dumbreck werden zesde in hun Nissan, terwijl Karl Wendlinger en Henri Moser in de Swiss Racing Nissan hun beste resultaat van het seizoen lieten optekenen. Zij werden zevende in Argentinië. De Belg Nico Verdonck werd aan de zijde van Alessandro Pier Guidi knap achtste op een Maserati van Triple H.

De Championship Race wordt straks om 19:00 afgewerkt, en is opnieuw live te volgen via Exqi Sport.
Foto's: DPPI
Gerelateerde artikelen
Gallery: GT3 - Zolder 2012[0]
Gallery: GT1 Trainingen - Zolder 2012[0]
GT1 Zolder: GT1 preview Zolder: Thuisrace voor het Belgian...[0]
Dubbele 1-2 zege voor WRT in seizoensopener in Nogaro![0]
Timing en ticketinfo GT1 Zolder[0]
Veel punten en een podium voor Maxime Martin[0]
Driedubbel podium Ekris Motorsport in Europeese GT4[0]
Kortnieuws vanuit Silverstone: GT1, GT3 en GT4[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Bas Leinders
Christopher Haase
Clivio Piccione
Darren Turner
Henri Moser
Jonathan Hirschi
Karl Wendlinger
Michael Krumm
Nico Verdonck
Peter Dumbreck
Richard Westbrook
Stefan Mücke
Thomas Mutsch
Teams
Hexis Racing AMR
Triple H Team Hegersport
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's FIA GT
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.