|
Door: Anniek de Vries Gepost op: 15-10-2010 |
GP3 |
Lewis Williamson ook snel tijdens laatste testdag
Net als op dag twee heeft Lewis Williamson op dag drie de snelste tijd genoteerd in de middags testessie voor de GP3 Series. In de ochtend was de snelste tijd voor Adrian Tambay. Op het Portugese circuit van Estoril stonden drie testdagen ingepland ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, waarbij er een mix van coureurs aan de start stond. De Rookies eindigden de laatste testdag ‘s middags voor de oudgedienden, achter Williamsen pakte Robin Frijns namelijk de tweede tijd terwijl Dean Smith op plaats drie de eerste coureur was die vorig jaar reeds in de GP3 actief was.
In de ochtendsessie was de snelste tijd voor Adrien Tambay, voor Lewis Williamson en Nigel Melker. In de middagsessie was het echter Lewis Williamson die met 0.013 seconden net een beetje sneller was dan Robin Frijns. De 20-jarige Williamson reed afgelopen jaar in de Formule Renault UK waar hij als tweede eindigde. Na de indrukwekkende eerste twee testdagen lijkt de GP3 een logische stap voor Williamson.
“Ik denk dat, tenzij er drastisch iets veranderd in de komende weken, dat ik zeker in de GP3 zal rijden”, aldus de Brit. “We keken voor deze week al naar de GP3. Ik heb nog wel een F3 test als beloning voor mijn prestaties dit seizoen, maar ik denk dat de F3 het voor zichzelf verpest heeft. Tenzij je in het beste team zit zul je het niet geweldig doen omdat je geld nodig hebt om steeds dingen aan de auto te verbeteren. Het is moeilijk en niet goed voor de sponsoren. De GP3 is veel eerlijker, en er wordt niet veel veranderd gedurende het seizoen, misschien een vleugel of zoiets Gedurende het seizoen heb je slechts sessies van 30 minuten dus als coureur moet je gewoon het circuit op en ervoor gaan, als er een probleem is moet je er omheen werken. Het is het beste om te doen. Ik was erg blij hier te zijn en in de auto te kunnen zien hoe ik daar mee omga, niet alleen mijn kwaliteiten als coureur maar ook fitness. Ik wou weten waar ik moet zijn voor volgend seizoen.”
Met de tweede tijd op de laatste testdag maakte Robin Frijns ook een sterke indruk. De Nederlander reed twee weken geleden nog in een Formule 2 auto, maar de GP3 lijkt dus ook een optie voor de Formule BMW kampioen.
Top vijf ochtendsessie:
1. Adrien Tambay Manor Racing 1:30.973
2. Lewis Williamson Atecg CRS GP 1:31.098
3. Nigel Melker RSC Múcke 1:31.122
4. Pedro Nunes ART Grand Prix 1:31.224
5. Gabriel Chaves ART Grand Prix 1:31.236
Top vijf middagsessie:
1 Lewis Williamson Atech CRS GP 1:31,230
2 Robin Frijns MW Arden 1:31,243
3 Dean Smith Addax Team 1:31,734
4 Gabriel Chaves ART Grand Prix 1:31,770
5 James Calado ART Grand Prix 1:31,819 Foto's: GP3 Media
|
|