|
Toekomst Tony Kanaan bij Andretti Autosport onzeker
Een goed resultaat halen op de Homestead-Miami Speedway is nog geen garantie voor een stoeltje in 2011. Het seizoen 2010 is nog maar net aan het opdrogen of de eerste donkere wolken pakken zich al weer samen boven de IRL-scene. Gisteravond laat kwam een somber bericht vanuit de Andretti Autosport box. Leidend voorwerp is niemand minder dan de nummer 3 van afgelopen weekend, Tony Kanaan. De Braziliaan mag van Andretti Autosport op zoek gaan naar een ander team. Oorzaak: de primaire en belangrijkste sponsor van Kanaan heeft de stekker eruit getrokken.
Hiermee is de toekomst voor de voormalig IndyCar kampioen Tony Kanaan bij Andretti Autosport allesbehalve zeker. In de media benadrukte Michael Andretti dat men als team vastbesloten is om Kanaan te behouden als men nieuwe financierders weet aan te trekken. Of we de 7-Eleven coureur ooit nog terug zullen zien in een auto van Andretti Autosport met #11 is de vraag. De miniatuur uitvoering zal wellicht straks voor de fans een collectors item gaan worden sinds zijn toetreding in 2003 bij Andretti Green.
De senior vice-president en chef marketing John Lopes benadrukte dit vandaag nogmaals aan de media: “Wij bevestigen dat 7-Eleven als belangrijkste sponsor van de #11 wagen het komende seizoen niet meer zal terugkeren. We zijn dankbaar voor hun jarenlange steun en zijn trots op alles wat we samen hebben bereikt. 7-Eleven zal in associate-sponsor vorm bij ons team blijven tot het contract met Danica Patrick’s GoDaddy.com wagen ten einde is. Men zal haar gedurende deze verbintenis nog ondersteuning bieden. We hopen dat we Tony Kanaan met onze #11 wagen nog in de line-up voor het IZOD IndyCar seizoen 2011 kunnen presenteren. Op dit moment werken we hard aan het vinden van sponsoren. In de tussentijd heeft het management van Andretti Autosport Tony verteld dat hij, ondanks het feit dat hij nog bij ons onder contract staat, elders mag gaan kijken. Wellicht zijn er in gesprekken met andere IndyCar teams mogelijkheden om te onderzoeken of er alternatieven zijn.”  Sinds zijn komst bij het team van Andretti en de cruciale overgang in 2003 van de Champ Car naar de IndyCar werden er door hem veertien overwinningen geboekt. In 2004 behaalde hij zelfs de titel. Dit jaar was hij de hoogst geplaatste Andretti bestuurder met een zesde eindklassering.
Van oudsher heeft Andretti Autosport vier wagens in klassement. Dit seizoen konden we naast Kanaan genieten van Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti en Danica Patrick. Of dit met beperktere middelen volgend jaar ook het geval zal zijn, is na de terugtrekking van 7-Eleven, nu uiterst onzeker. Foto's: IndyCar Media by Chris Jones & Ron McQueeney
|