ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Marit Rijpert
Gepost op: 03-10-2010

AutoGP
Filippi wint laatste race van het seizoen
Super Nova-coureur Luca Filippi heeft voor thuispubliek de laatste wedstrijd van het eerste seizoen van de Auto GP op zijn naam mogen schrijven en kon Jan Charouz ruim voorblijven. Romain Grosjean vierde zijn nieuwe titel door de de laatste trede van het podium in te nemen.
Toen de lichten voor de laatste keer dit seizoen uitgingen, nam Filippi meteen de leiding. In de eerste bocht nam de man uit Lombardije de kop, voor Charouz, Leal en Tappy. Tappy was echter in de chicane rechtdoor geschoten en werd daarvoor later in de race bestraft door de wedstrijdleiding. Met deze fout viel de Brit ver terug en gooide een haast zekere podiumplaats weg.

Alexander Sims, die dit weekend voor het eerst in de Auto GP wagen was gestapt, had in de chaos van de eerste ronde zijn voorvleugel beschadigd. Bij het ingaan van Ascari schoot hij hard rechtdoor en wist op een haar na de bandenstapels te vermijden.

Na de eerste ronde lag de kampioen van 2010, Romain Grosjean, op een zevende plaats. In de tweede ronde wist hij Adrien Tambay echter al voorbij te komen. Nog een ronde later viel ook Onidi slachtoffer aan de DAMS-rijder. Ondertussen kon ook Tappy Leal voorbij komen voor de derde positie, maar Tappy zou nog binnen moeten komen voor zijn drive through-straf.

De nummer twee in het kampioenschap Edoardo Piscopo had wederom een moeilijke race. Toch had de Italiaan een sterk begin van de race. In slechts een aantal ronden kon hij Pantano, Leo en Onidi voorbij komen, om achter Tambay aan te sluiten. Door deze uitslag is Piscopo definitief tweede in het kampioenschap geworden.

Oud-GP2 kampioen Giorgi Pantano moest de race uiteindelijk opgeven na in aanraking te zijn gekomen met zijn landgenoot Carlos Iaconelli. Achter Piscopo eindigden Leo, Valsecchi en Onidi. Natacha Gachang completeerde de top tien.

Uitslag race 2:
1 Luca Filippi SUPERNOVA RACING 13 laps in 21’13”694
2 Jan Charouz CHAROUZ-GRAVITY RACING + 5.001
3 Romain Grosjean DAMS + 7.773
4 Julian Leal TRIDENT RACING + 8.644
5 Adrien Tambay CHAROUZ-GRAVITY RACING + 16.128
6 Edoardo Piscopo DAMS + 16.613
7 Federico Leo TRIDENT RACING + 19.758
8 Davide Valsecchi RP MOTORSPORT + 20.506
9 Fabio Onidi LAZARUS + 22.412
10 Natacha Gachnang CHAROUZ-GRAVITY RACING + 27.659
11 Duncan Tappy DAMS + 30.711
12 Stefano Bizzarri RP MOTORSPORT + 35.358
13 Giuseppe Cipriani DURANGO + 43.107
14 Jonny Reid SUPERNOVA RACING + 1:06.061
15 Alexander Sims CHAROUZ-GRAVITY RACING +1 ronde

Niet geklasseerd:
Giorgio Pantano OMBRA
Carlos Iaconelli DURANGO
Foto's: AutoGP
Gerelateerde artikelen
Eerste overwinning voor Buttarelli in Auto GP[0]
Sergei Afanasiev wint race 2 in Hongarije[0]
Kevin Ceccon pakt eerste overwinning in Boedapest[0]
Fabio Onidi van start tot finish naar winst[0]
Polesitter Venturini debuteert met overwinning[0]
Luca Filippi domineert testdagen in Barcelona[0]
Tweede seizoen staat voor de deur[0]
Opnieuw een pak prijzengeld in Auto GP[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Alexander Sims
Davide Valsecchi
Giorgio Pantano
Jan Charouz
Romain Grosjean
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's AutoGP
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.