|
Door: Sandra Douma Gepost op: 02-10-2010 |
AutoGP |
Grosjean kampioen na overwinning in race 1
Romain Grosjean is de eerste AutoGP kampioen. De Fransman won de titel na een goede eerste race op Monza. Hij won zaterdagmiddag voor Adrien Tambay en Fabio Onidi. De start van Grosjean was verre van perfect, waardoor hij de eerste bocht in ging als derde, achter Onidi en Tambay.
Voor titelrivaal Piscopo zag het er allemaal nog erger uit en hij bleef ver verwijderd van punten. Grosjean kon het daarom rustig aan doen in de race, waar een podiumplaats zelfs al genoeg was geweest voor het binnenhalen van de titel. Hij koos er echter voor om toch voor de overwinning te gaan. Hij racete met de gewoonlijke snelheid over het circuit, waardoor hij na de pitstops al tweede lag. Vervolgens reed Grosjean naar de staart van Tambay, waarop een gevecht volgde.
In ronde 12 probeerde Grosjean in Parabolica voorbij te gaan aan Tambay, vervolgens deed hij in zowel bij het aanremmen van Prima Variante, als Roggia, een poging om voorbij te komen. Elke keer wist Tambay de verdedigende lijn te rijden en zijn DAMS-rivaal uit te remmen. Eén ding was wel duidelijk, Grosjean was een stuk sneller dan Tambay. Heuvel af na Lesmo, pakte Grosjean de binnenkant en in Ascari ging hij voorbij aan Tambay. Vervolgens reed de Fransman weg en pakte de overwinning met de snelste ronde van de race.
Tambay, die een perfecte start kende en een goede eerste deel van de race, moest genoegen nemen met de tweede plaats, voor een enorm snelle Onidi. De Italiaan had tot aan de pitstops behoord tot de kanshebbers voor de overwinning. Een probleem met de linker achterband gooide echter roet in het eten. Hij wist nog wel voor de vierde maal dit seizoen op de derde plaats te finishen. Duncan Tappy greep net naast het podium en eindigde als vierde. De Brit was vanaf de eerste rij gestart, maar vergaloppeerde zich bij het aanremmen van de Prima Variante en moest anderen achter zich dulden. Hij bleef de hele race constant op de vierde plaats en zag Federico Leo in zijn spiegels. Leo kende een geweldig gevecht met Alexander Sims en won deze met dank aan het goede werk van de Trident-monteurs tijdens de pitstop. Sims kan echter blij zijn, want ondanks zijn twaalfde startplaats lag hij zevende tot de verplichte bandenwissel. Uiteindelijk werd de Brit negende, vlak achter Julian Leal.
De Colombiaanse rijder had een mooi gevecht met Davide Valsecchi in de eerste ronden en start de race van morgen vanaf de pole positie, dankzij zijn achtste plaats in de race vandaag, achter Jan Charouz en Luca Filippi.
De andere titelkandidaat, Edoardo Piscopo, verloor zijn titelkansen door een slechte start. De Italiaan koos vervolgens voor een vroege pitstop, maar kwam niet verder dan de elfde positie. Resultaat race 1
1 Romain Grosjean DAMS 16 ronden in 26:49.452
2 Adrien Tambay CHAROUZ-GRAVITY RACING + 2.862
3 Fabio Onidi LAZARUS + 6.514
4 Duncan Tappy DAMS + 10.785
5 Federico Leo TRIDENT RACING + 12.964
6 Jan Charouz CHAROUZ-GRAVITY RACING + 14.130
7 Luca Filippi SUPERNOVA RACING + 14.666
8 Julian Leal TRIDENT RACING + 15.092
9 Alexander Sims CHAROUZ-GRAVITY RACING + 18.952
10 Edoardo Piscopo DAMS + 19.697
11 Davide Valsecchi RP MOTORSPORT + 25.430
12 Giorgio Pantano OMBRA + 26.327
13 Carlos Iaconelli DURANGO + 39.056
14 Stefano Bizzarri RP MOTORSPORT + 47.482
15 Natacha Gachnang CHAROUZ-GRAVITY RACING + 47.777
16 Giuseppe Cipriani DURANGO + 1:17.051
17 Jonny Reid SUPERNOVA RACING +12 ronden Foto's: AutoGP
|
|