|
Martin wint in Portimão voor Beijing Guoan
John Martin heeft de eerste race van de negende ronde van de Superleague Formula in Portugal gewonnen voor Beijing Guoan. Achter hem finishte Rigon als tweede voor RSC Anderlecht en pakt hiermee de leiding in het kampioenschap over van Craig Dolby van Tottenham Hotspur.
De twee koplopers maakten in ronde tien gezamenlijk de verplichte pitstop en kwamen in dezelfde volgorde weer de baan op. Martin wist op nieuwe banden zijn leiding uit te bouwen naar 3.6 seconden, voordat hij het tegen het einde rustiger aan ging doen. Het enige probleem die Martin kende was de verkoudheid waar hij al sinds donderdag last van heeft, hij gaf toe dat hij een paar kleine foutjes maakte, omdat hij niet goed kon ademen. Uiteindelijk kwam hij 1.174 seconden eerder over de meet dan Rigon.
“De auto was absoluut fantastisch, ik moet de jongens bedanken”, liet Martin weten. “Wederom een geweldige pitstop. De wagen was ontzettend makkelijk te besturen en op nieuwe banden waren we extreem snel.
De tweede plaats van Rigon bezorgt hem de leiding in het kampioenschap, hij heeft nu één punt voorsprong op Craig Dolby van Tottenham, die als vijfde over de streep kwam. Dolby lag eerder nog op de derde positie, maar verloor verscheidene posities nadat hij vlak na zijn pitstop spinde in bocht vier.
“Dit is fantastisch voor het kampioenschap”, vertelde Rigon na de race. “Martin was ontzettend snel, hij was vandaag de beste. We zullen nu zien wat er in race twee gebeurt, er worden vijftig punten gegeven voor een overwinning, dus één punt voorsprong is niet veel. Het is de eerste maal dat ik het kampioenschap leid dit jaar, ik hoop tot het einde eerste te blijven.” De derde titelkandidaat, Yelmer Buurman van AC Milan, stond klaar om de leiding in het kampioenschap over te nemen, maar werd bestraft met een drive through penalty, omdat hij tijdens het duel om de derde plaats, met Andy Soucek van Galatasaray, buiten de baan kwam, waar dit niet mocht. Beide piloten kregen een straf toebedeeld en Buurman kwam uiteindelijk als tiende over de finish, terwijl hij als vierde had kunnen finishen. Hierdoor heeft de Nederlander nu achttien punten achterstand in het kampioenschap.
Álvaro Parente, die zijn thuisrace reed voor het eveneens uit Portugal stammende FC Porto, kwam als derde over de finish, ondanks een pijnlijk langzame pitstop, wat hem minimaal drie seconden kostte. De inhaalacties die hij in de eerste stint had gemaakt, werden hierdoor te niet gedaan. Hij vocht zich terug naar de vijfde positie en won een podiumplek door de straffen van Soucek en Buurman.
“We hadden een goede strategie voor deze race”, liet Parente weten. “Ik verloor een beetje tijd in de pits, maar pakte het weer terug op de baan. Mijn snelheid was in de tweede stint nog beter dan in de eerste, maar tegen het einde kende ik wat moeilijkheden.”
Onze landgenoot Frédéric Vervisch finishte als vierde voor Liverpool, nadat hij vanaf de elfde positie was gestart en een geweldige eerste ronde kende. Robert Doornbos (Corinthians) werd zesde achter Dolby en voor Max Wissel van FC Basel. Dunan Tappy verloor kostbare seconden toen vroeg in de race in de laatste bocht een momentje buiten de baan kwam en finishte achtste voor Flamengo. Soucek en Buurman pakten de negende en tiende positie. Uitslag race 1 Portimão
1. John Martin Beijing Guoan 45m37.236s
2. Davide Rigon RSC Anderlecht + 1.174s
3. Alvaro Parente FC Porto + 19.488s
4. Frederic Vervisch Liverpool FC + 21.957s
5. Craig Dolby Tottenham Hotspur + 29.944s
6. Robert Doornbos Corinthians + 31.212s
7. Max Wissel FC Basel + 32.121s
8. Duncan Tappy Flamengo + 39.813s
9. Andy Soucek Galatasaray + 40.837s
10. Yelmer Buurman AC Milan + 41.091s
11. Tristan Gommendy Olympique Lyonnais + 44.419s
12. Marcos Martinez Sevilla FC + 1m12.937s
13. Julien Jousse AS Roma + 1m15.060s
14. Neel Jani Olympiacos + 1m15.318s
15. Maxi Cortes Sporting + 1m35.479s
Niet geklasseerd:
Hywel Lloyd PSV Eindhoven 26 ronden
Maria de Villota Atletico de Madrid 2 ronden
Celso Miguez Girondins 1 ronde
|
|