ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 18-09-2010

FIA GT
Krumm en Dumbreck schenken Nissan zege in Qualifying Race
Michael Krumm en Peter Dumbreck hebben een spannende kwalificatierace voor het FIA GT1 World Championship in Portimão gewonnen. Na een spannende driestrijd haalde het duo het in zijn Nissan van de Maserati MC12 van Michael Bartels en de Phoenix Corvette van Marc Hennerici.
In het tweede deel van de wedstrijd ontbond zich een heerlijke strijd tussen de Nissan, de Corvette en de Maserati. Vooral het verkeer zou voor gevaar zorgen maar al bij al kwamen de drie er goed door. Het was de Nissan van Krumm en Dumbreck die het haalde, voor de Maserati van Bartels en Bertloni, die zo een uitstekende zaak doen in het kampioenschap. Thomas Mutsch en Richard Westbrook konden de schade echter beperken en werden na een ware inhaalrace nog vijfde.

Hennerici en Margaritis, die eerder op de dag de pole hadden gepakt, legden beslag op de derde plaats. Voor de Matech Ford GT van Mutsch en Westbrook werd de Aston Martin van Darren Turner en Thomas Enge vierde.

Maxime Martin en Bas Leinders noteerden de tweede tijd gedurende de kwalificaties maar werden naar de laatste startplaats teruggewezen wegens een niet-conformiteit aan de VDS Ford GT. Vervolgens liep het ook tijdens de race voor geen meter. Resultaat: een teleurstellende 21ste plaats, twee plaatsen minder goed dan de Ford van Paltalla en Kuppens.

De Maserati MC12 van Altfrid Heger en Alex Müller legde beslag op de zesde plaats, terwijl Julien Jousse en de Nederlander Xavier Maassen in de Mad Croc Corvette zevende werden en zo net beter scoorden dan Nicky Pastorelli en Dominik Schwager in hun Lamborghini Murcielago.

Morgen is er uiteraard nog de belangrijkere Championship Race, die Krumm en Dumbreck dus vanuit pole mogen aanvatten.
Foto's: www.gt1world.com
Gerelateerde artikelen
Gallery: GT3 - Zolder 2012[0]
Gallery: GT1 Trainingen - Zolder 2012[0]
GT1 Zolder: GT1 preview Zolder: Thuisrace voor het Belgian...[0]
Dubbele 1-2 zege voor WRT in seizoensopener in Nogaro![0]
Timing en ticketinfo GT1 Zolder[0]
Veel punten en een podium voor Maxime Martin[0]
Driedubbel podium Ekris Motorsport in Europeese GT4[0]
Kortnieuws vanuit Silverstone: GT1, GT3 en GT4[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Altfrid Heger
Bas Leinders
Darren Turner
Dominik Schwager
Julien Jousse
Michael Krumm
Nicky Pastorelli
Peter Dumbreck
Richard Westbrook
Thomas Mutsch
Teams
Marc VDS Racing Team
Rijder in de Spotlights
Markus Palttala
Klasse: BTCS
Team in de Spotlights
BMW Team UK
Klasse: DTM
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's FIA GT
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.