|
Martin grijpt pole in Portimão
John Martin heeft voor Beijing Guoan de pole-position gepakt in de Superleague Formula ronde van Portimão. Hij versloeg in de super finale van de kwalificatie Davide Rigon, die uitkomt voor het Belgische RSC Anderlecht. Hij revancheert hiermee de Italiaan, die Martin twee weken geleden in Adria nog te snel af was. De tijd van Martin, 1:33.149 was slechts twee tienden sneller dan die van Rigon.
Rigon wist in de groepsfase de snelste tijd van het weekend neer te zetten, 1:32.713 en blijft met zijn tweede startplek nog steeds op titelkoers. Max Wissel zal voor FC Basel vanaf de tweede plaats starten. Hij komt hiermee goed terug, nadat hij vrijdag in de trainingen een motor opblies. Het GU Racing team verrichte knap werk en wist voor de kwalificatie de motor te verwisselen. Wissel had slechts acht ronden kunnen rijden voorafgaand aan de kwalificatie en beloonde zijn team voor het harde werken door de snelste tijd neer te zetten in groep B en Duncan Tappy ban Flamengo te verslaan in de kwartfinale. In de halve finale was Martin de Duitser echter te snel af.
Andy Soucek, die uitkomt voor Galatasaray, was de andere verliezend finalist en start morgen als vierde. De Spanjaard, wiens auto eveneens gemaakt wordt door het GU Racing team, had niet de snelheid om Rigon te verslaan in de halve finales, maar was blij met zijn resultaat. Soucek wist door de groepsfase te komen en in de kwartfinale versloeg hij de Nederlander Robert Doornbos (Corinthians).
Doornbos start als vijfde naast kampioenschapleider Craig Dolby van Tottenham Hotspur, terwijl de andere verliezend kwartfinalisten Tappy en Alvaro Parente die voor FC Porto zijn thuisrace rijdt vanaf rij vier de race zullen aanvangen.
In de groepsfase was de snelste tijd uit groep B, de 1:33.384 van Wissel, niet eens goed genoeg om door te kunnen komen in groep A. De kleine verschillen tussen de tijden in die groep zorgden ervoor dat nieuwkomer Neel Jani (Olympiacos) niet door de groepsfase kwam, omdat hij slechts één tiende van een seconde te kort kwam. Tevens betekende de groepsfase het einde voor onze landgenoot Frédéric Vervisch die uitkomt voor FC Liverpool. Vervisch wist vrijdag in de trainingen nog de snelste tijd neer te zetten. De grootste schok was het vroege einde voor titelkandidaat Yelmer Buurman, die voor AC Milan uitkomt. De tijd die hij in groep A neerzette bracht de Nederlander slechts tot de zevende positie. Buurman start morgen vanaf de dertiende plaats, zeven plaatsen achter titelconcurrent Dolby en elf plaatsen verwijderd van Rigon.
“Ik kon Davide geen twee pole-positions op rij geven, of wel soms? Ik wist dat het een moeilijke finale tegen hem zou worden, omdat hij gisteren zo snel was, maar ik maakte geen fouten en toen ik mijn tijd op mijn dashboard zag was ik alleen maar aan het bidden of het goed genoeg zou zijn”, laat Martin weten. “Ik ben erg blij met de pole, omdat ik me vandaag niet helemaal lekker voel. Het begon gisteren en het was vanochtend alleen maar erger, maar hopelijk voel ik me wat beter voor aanvang van de race morgen.”
Rigon laat weten dat het goed nieuws voor het kampioenschap is dat hij vanuit de tweede startplek mag starten. “We waren van iedereen de snelste op de nieuwe banden, maar de auto werd moeilijker te besturen naar mate de banden ouder werden. In Adria was John sneller dan mij op de oude banden, maar toen maakte hij een fout en kon ik de pole pakken. Nu gebeurde dat niet en hij heeft goed werk geleverd om me te verslaan. Mijn doel voor morgen is nog steeds de overwinning pakken, maar we zullen niet veel risico’s nemen, want we denken nog immer aan het kampioenschap”, besluit de piloot van RSC Anderlecht. Uitslag kwalificatie volgt
01. John Martin - Beijing Guoan - 1:33.149 - Pole Shootout
02. Davide Rigon - RSC Anderlecht - 1:33.334 - Pole Shootout
03. Max Wissel - FC Basel - 1:33.784 - Halve Finale 2
04. Andy Soucek - Galatasaray - 1:35.763 - Halve Finale 1
05. Robert Doornbos - Corinthians - 1:34.335 - Kwartfinale 2
06. Craig Dolby - Tottenham Hotspur - 1:33.893 - Kwartfinale 3
07. Duncan Tappy - Flamengo - 1:34.197 - Kwartfinale 4
08. Álvaro Parente - FC Porto - 1:34.236 - Kwartfinale 1
09. Neel Jani - Olympiacos - 1:33.472 - Groep A
10. Marco Martínez - Sevilla FC - 1:34.375 - Groep B
11. Frédéric Vervisch - Liverpool FC - 1:33.550 Groep A
12. Maxi Cortés - Sporting Club de Portugal - 1:34.461 - Groep B
13. Yelmer Buurman - AC Milan - 1:33.684 - Groep A
14. Julien Jousse - AS Roma - 1:34.790 - Groep B
15. Hywell Lloyd - PSV Eindhoven - 1:33.831 - Groep A
16. María de Villota - Atlético Madrid - 1:35.260 - Groep B
17. Tristan Gommendy - Olympique Lyonnais - 1:34.043 - Groep A
18. Celso Míguez - Girondins de Bordeaux - 1:35.722 - Groep B Foto's: Superleague Formula
|
|