ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Marit Rijpert
Gepost op: 05-09-2010

Formule Renault 3.5
Tweede race op Hockenheim is voor Esteban Guerrieri
De tweede race van de Formule Renault 3.5 op Hockenheim is gewonnen door ISR-rijder Esteban Guerrieri. De Argentijn mocht vertrekken van pole positie en stond deze positie niet meer af. De tweede plaats werd ingenomen door Ferrari Academy-rijder Daniel Zampieri, gevolgd door Stefano Coletti.
Na de tweede kwalificatiesessie in de ochtend stond er een redelijk verrassende opstelling op de grid voor de tweede race van het World Series by Renault weekend op de Hockenheimring. Titelkandidaten Daniel Ricciardo en Mikhail Aleshin hadden zich allebei buiten de top vijf gekwalificeerd. Esteban Guerrieri, het hele weekend al sterk, had de pole positie veroverd, voor Daniel Zampieri en Stefano Coletti.

Bij de start verloor Guerrieri die leiding aan Zampieri, die beter weg wist te komen, maar kon deze positie een aantal bochten later bij het uitkomen van de haarspeldbocht weer terug pakken. De Argentijn noteerde daarna snelste ronde na snelste ronde en bouwde daarmee een voorsprong van zeven seconden op. Ondanks dat hij daarna niet meer bedreigt zou worden door zijn achtervolgers, was zijn race niet volledig zonder problemen. “In de laatste drie ronden begonnen mijn remmen het op te geven. Het was een probleem in bocht twee, Mercedes en bij de haarspeldbocht, maar ik had een groot genoeg gat om het rustiger aan te doen en op veilig te spelen.”

Zampieri moest ondertussen grote moeite doen om Stefano Coletti achter zich te houden. De twee waren tot aan de verplichte pitstops met elkaar in gevecht, en Coletti bleef drie ronden langer buiten om maximaal voordeel te halen uit zijn schijnbaar grotere snelheid. Deze tactiek liep echter op niets uit toen de Monegask vlak voor zijn pitstop een fout maakte. “Ik ging wijd in een bocht en verloor ongeveer twee seconden”, aldus Coletti. “Zonder die fout weet ik zeker dat ik als tweede had kunnen eindigen.”

Net buiten het podium eindigde Nathanael Berthon, voor Mikhail Aleshin. De Carlin-rijder breidt met zijn vijfde plaats zijn leiding in het kampioenschap weer uit tot acht punten, mede doordat Daniel Ricciardo puntloos bleef. Ricciardo zat tot aan de pitstops vlak achter Aleshin, en wist hem door een langzame stop van de Rus op de baan ook voorbij te komen, maar kreeg toen een drive through-straf uitgedeeld voor het te snel rijden in de pitsstraat. Hij werd hierdoor naar een positie ver buiten de punten terug verwezen. Aleshin had toen de andere Tech 1 Red Bull-wagen van Jean-Eric Vergne in zijn nek, maar kon de druk van de jonge Fransman weerstaan.

Jean-Eric Vergne finisthe dus op een nette zesde plaats, nadat hij gestart was vanaf positie veertien, en wist daarmee duidelijk indruk te maken bij zijn debuut in de serie. Daarachter was het Sten Pentus op plaats zeven, gevolgd door Filip Salaquarda, Jon Lancaster en Julian Leal, die de laatste plaats in de top tien behaalde.

Uitslag race 2:
1. Esteban Guerrieri ISR 46m47.925s
2. Daniel Zampieri Pons + 3.622s
3. Stefano Coletti Comtec + 5.891s
4. Nathanael Berthon Draco + 11.112s
5. Mikhail Aleshin Carlin + 13.905s
6. Jean-Eric Vergne Tech 1 + 14.436s
7. Sten Pentus Fortec + 24.987s
8. Filip Salaquarda ISR + 25.741s
9. Jon Lancaster Fortec + 29.127s
10. Julian Leal Draco + 29.772s
11. Federico Leo Pons + 35.950s
12. Daniel Ricciardo Tech 1 + 36.723s
13. Nelson Panciatici Junior Lotus + 46.583s
14. Keisuke Kunimoto Epsilon Euskadi + 1m02.956s
15. Bruno Mendez FHV Interwetten + 1m03.222s
16. Jan Charouz P1 + 1m26.765s
17. Daniil Move Junior Lotus + 1m28.321s
18. Albert Costa Epsilon-Euskadi + 1 ronde
19. Victor Garcia KMP + 2 ronden

Niet geklasseerd:
Anton Nebylitskiy KMP 12 ronden
Sergio Canamasas FHV Interwetten 12 ronden
Walter Grubmuller P1 8 ronde
Greg Mansell Comtec 1 ronde
Jake Rosenzweig Carlin 0 ronden
Foto's: Renault Media
Gerelateerde artikelen
Debutant Korjus wint tweede race in Duitsland[0]
Wickens blijft Ricciardo voor op natte Nürburgring[0]
Tweede opeenvolgende zege voor Ricciardo[0]
Toro Rosso-testrijder op pole in Monaco[0]
Ricciardo wint na tijdstraf Vergne[0]
Kortnieuws: FR 3.5, FR 2.0, Megane Trophy en Eurocup Clio[0]
Kortnieuws: World Series by Renault Spa-Francorchamps[0]
Race 2: Kevin Korjus jongste winnaar in de geschied...[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Daniel Ricciardo
Esteban Guerrieri
Greg Mansell
Jake Rosenzweig
Jan Charouz
Jean-Eric Vergne
Mikhail Aleshin
Nathanael Berthon
Nelson Panciatici
Stefano Coletti
Victor Garcia
Walter Grubmuller
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Formule Renault 3.5
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.