|
Door: Anniek de Vries Gepost op: 04-09-2010 |
Formule 2 |
Stoneman oppermachtig in de regen, Bailly vijfde
Dean Stoneman heeft met overmacht de eerste race van de Formule 2 op het circuit van Oschersleben gewonnen. Op het Duitse circuit vond de eerste regenrace van het jaar voor de Formule 2 coureurs plaats, waarbij Dean Stoneman liet zien uitstekend met die omstandigheden uit de voeten te kunnen. Met een voorsprong van meer dan 15 seconden schreef de Brit de overwinning achter zijn naam, gevolgd door Kazim Vasiliauskas en Jolyon Palmer. Benjamin Bailly eindigde de race op een keurige vijfde plaats.
In een droge kwalficatiesessie was het ’s ochtends Sergey Afanasiev geweest die de pole positie gepakt had. Dean Stoneman moest de race vanaf plaats vijf beginnen, maar bij het uitkomen van de eerste bocht had de Brit reeds de eerste positie van Afanasiev overgenomen. De twee plaats werd ingenomen door Kazim Vasiliauskas, terwijl Afanasiev in de moeilijke omstandigheden te kampen had met wielspin en daardoor terugviel naar plaats drie.
Aan het einde van de tweede ronde had Stoneman reeds een voorsprong van drie seconden. De rest van de race werd dit gat alleen maar groter, waarna de Brit met meer dan 15 seconden als winnaar over de streep kwam. “Ik weet niet wat ik deed bij de start maar het was best speciaal”, aldus Stoneman. “Daarna moest ik alleen maar kalm en constant blijven”.
Titelrivaal Jolyon Palmer kende een spectaculairdere race dan landgenoot Stoneman. Gestart vanaf plaats acht had de Brit een hoop werk te doen in race één. In de eerste helft van de race wist Palmer voorbij te komen aan Mihai Marinescu, Jack Clarke en Benjamin Bailly, waarna een inhaaljacht begon op Sergey Afanasiev. De Rus had reeds een voorsprong van acht seconden op Palmer, maar de Brit wist dit gat dicht te rijden en de derde plaats over te nemen. Daarna opende Palmer ook nog de jact op Vasiliauskas, maar de Litouwer wist zijn tweede plaats sterk te verdedigen.
“Ik was niet in een geweldige positie na de start, maar ik had vertrouwen in de natte condities”, aldus Palmer. “Ik was blij een paar acties te kunnen doen, en de schade richting Dean (Stoneman) te beperken.”
Achter het leidende trio was het Sergey Afanasiev die de vierde plaats pakte, voor Benjamin Bailly op plaats vijf. Philipp Eng leek op weg naar de zesde plaats, maar in duel met Will Bratt schoot met twee ronden te gaan van de baan waardoor Bratt de zesde plaats cadeau kreeg. Eng zakte terug naar zeven en kreeg in de laatste ronde nog te maken met een opstormende Nicola de Marco. De Italiaan probeerde de Italiaan de passeren in de allerlaatste bocht maar ging wijd en maakte zelfs contact met de muur. Eng pakte hierdoor plaats zeven, en ook Kelvin Snoek profiteerde en schoof door naar plaats acht. De Marco eindigde nog wel als negende, voor Ricardo Teixeira.
De overwinning van Stoneman betekent dat hij de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen van Palmer. Met een derde plaats wist Palmer de schade echter wel te beperken, en het gat is dan ook slechts zes punten. Uitslag race één:
1. Dean Stoneman 40m11.982s
2. Kazim Vasiliauskas + 15.793s
3. Jolyon Palmer + 16.466s
4. Sergei Afanasiev + 26.958s
5. Benjamin Bailly + 37.213s
6. Will Bratt + 43.993s
7. Philipp Eng + 50.776s
8. Kelvin Snoeks + 58.995s
9. Nicola de Marco + 1m18.033s
10. Ricardo Teixeira + 1m21.057s
11. Armaan Ebrahim + 1m26.575s
12. Jack Clarke + 1m39.621s
13. Mihai Marinescu + 1m40.132s
14. Julian Theobald + 1 ronde
15. Plamen Kralev + 2 ronden
16. Johannes Theobald + 3 ronden
Niet geklasseerd:
Ivan Samarin 12 ronden
Benjamin Lariche 6 ronden Foto's: Formule 2
|
|