|
Door: Sandra Douma Gepost op: 28-08-2010 |
Formule 1 |
Bridgestone maakt zich zorgen over tekort aan intermediates
Bridgestone is bang dat de coureurs morgen geen genoeg intermediate banden tot hun beschikking hebben als de Grand Prix van België onder wisselvallige weersomstandigheden plaats zal vinden.
De coureurs hebben tijdens een weekend beschikking over slechts vier setjes intermediate banden. Het hoofd van de motorsport bandenontwikkeling van Bridgestone, Hirohide Hamashima, denkt dat sommige teams het krap zullen krijgen onder de huidige omstandigheden, omdat zij tijdens de trainingen op vrijdag reeds een set intermediates gebruikt hebben.
“Ik was erg verbaasd dat iedereen in FP2 één set intermediates verspild hebben”, liet Hamashima weten. Hij is bang dat het ergste scenario wisselvallig weer zal zijn op zondag. “De meerderheid was het erover eens dat de grip van de banden na vijf tot tien ronden al afneemt.”
“Ik ben bang dat, als men de race aanvangt op intermediate banden en de regen vangt in ronde tien aan, de banden niet meer optimaal functioneren. Dus de omgang met de banden zal absoluut cruciaal zijn.”
Hamashima laat tevens weten dat in normale situaties het regenbanden limiet van drie sets regenbanden en vier sets intermediates meer dan genoeg is, maar dat de wisselvallige weersomstandigheden van vrijdag een unieke situatie gecreëerd hebben. “Een aantal jaren geleden klaagde Flavio Briatore zo erg dat er geen genoeg regen en intermediate banden waren, maar we hebben aan iedereen uitgelegd dat data uit het verleden heeft aangetoond dat drie sets regenbanden en vier sets intermediate genoeg zijn. Dat was tot gisteren zo, voor een weekend als dit zou ik het niet weten.”
Voormalig wereldkampioen Lewis Hamilton was één van de coureurs die van mening was dat het bandenreglement aanpassingen kon gebruiken, omdat veel teams nu op vrijdag veel tijd in de pitbox doorbrengen om de banden te sparen.
“Het zou beter zijn voor de fans als we meer banden kunnen gebruiken en we meer op de baan kunnen zijn om te testen, want dat is waarvoor we hier zijn”, liet Hamilton weten. “Het voelt een beetje gek om hier te zijn, ons hier op voorbereiden en dan op vrijdag de hele dag in de pitbox doorbrengen. Ik vond het vroeger leuk toen we naar buiten konden en konden oefenen, oefenen en oefenen. Daar ging het nou eenmaal om.”
|
|