ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 11-08-2010

Belcar
Anthony Kumpen: "Terugkeer duo Kumpen-Longin!"
“Ik ben slechts 31 jaar, ik kan nog meer dan 5 keer de 24 Uren winnen”

Op het palmares van de Zolderse 24 Uren prijken drie namen van rijders die 4 overwinningen behaalden, maar alléén Anthony Kumpen kan tijdens de komende editie met een 5de triomf het record verbeteren. Vincent Dupont hing immers de helm aan de haak, terwijl Marc Goossens dat weekend weerhouden is door zijn programma in ALMS.
“Het behalen van een 5de overwinning en recordman worden, dat is één van de hoofdredenen waarom ik absoluut van de partij wil zijn,” stelt Anthony. “Bovendien heb ik een speciale band met Circuit Zolder en de 24 Uren. Ik woon vlakbij het circuit, heb er mijn eerste rondjes gereden, heb er het vak geleerd, mijn eerste race betwist, eerste Belgische titel achter mijn naam geschreven en deelgenomen aan mijn eerste 24 uren-race. En… neen, de eerste overwinning stak ik op zak op de Nürburgring! Je mag dus stellen dat Zolder mijn thuiscircuit is.”

Na een eerste triomf in 2000, presteerde hij het om telkens samen met Bert Longin en Mike Hezemans achtereenvolgens in 2002, 2003 en 2004 als eerste de geblokte vlag te zien neergaan. Leuk om weten: op het palmares van de 24 Uren prijkt al voor een 5de keer de naam Kumpen, maar die eer ging in 1995 nog naar vader Paul, toen samen met Albert Vanierschot en Georges Cremer!

“Met de Viper beschikten wij toen over het juiste pakket – auto, team, rijders – dat ons toeliet drie keer de 24 Uren te beheersen,” licht Anthony toe. “Voor de mechaniek en de piloot zijn de 24 Uren van Zolder één van de zwaarste uithoudingsraces. Het is voortdurend rondjes draaien, remmen en bochten aansnijden, zonder dat beetje rust dat je nog hebt op de rechte stukken in Francorchamps, Le Mans of Nürburgring. De 24 Uren zijn een echte endurance en vragen een geheel andere taktiek dan bijvoorbeeld Spa. Hier hoef je niet te denken aan aanvallen van bij de eerste meters. Het is daarom dat vaak minder snelle auto’s in aanmerking komen voor de zege, omdat zij de slachting wisten te ontspringen.”

Zeker van winst ben je immers nooit in een 24 Uren-race. In 2005 hadden Kumpen & Co nog 7 ronden voorsprong, toen de mechaniek het begaf en ook vorig jaar had hij met de Mégane zicht op de zege.

“Dat we opteren voor een beproefde Porsche GT3 van First Motorsport heeft alles te maken met het plaatje dat klopt: een betrouwbare koets, de terugkeer van het duo Kumpen-Longin en een team dat de 24 uren zeer goed kent. Ik ben gebrand om dat record te vestigen, maar ik ben slechts 31 jaar en kan gerust later een 5de of nog één keertje meer de 24 Uren winnen!”

Voor de toeschouwers die van dichtbij een glimp willen opvangen van de Porsche van Anthony Kumpen en alle andere favorieten, staat de pitlane vanaf 14.00 uur open voor het publiek. Gedurende 45 minuten krijgt iedereen de kans het heiligdom van de Menzo 24 Hours of Zolder live door te wandelen en alle teams bezig te zien aan de laatste voorbereidingen.

Waar we de aspirant-recordman deze keer niet hoeven te zoeken, is op één van de centraal geplaatste dansvloeren. Zoals de traditie het wil, zijn de 24 Uren één grote party met enerzijds het concept van Studio Brussel “Was het nu 80,90 of 2000?” en anderzijds “Het is 2010!”: een unieke kans om gedurende de ganse nacht zelf één van de sterren van de Zolderse dansvloer te zijn…
Bron: Persbericht
Foto's: www.grandprixfotografie.nl
Gerelateerde artikelen
Pech voor Xavier Maassen in Spa[0]
Grootste ontgoocheling ooit voor Viage KRK – Racing[0]
Goossens-Soulet (Porsche) gokken juist[0]
Pole en ronderecord voor Anthony Kumpen en KRK[0]
12 Uur van Spa: Een voorsmaakje van de 24 Uur[0]
KRK laat de Mercedes SLS debuteren op Francorchamps[0]
Viage KRK Racing team verkent Francorchamps[0]
Chris Mattheus en Bert Redant blijven 2de in GT Open[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Mike Hezemans
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Belcar
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.