ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Sandra Douma
Gepost op: 18-07-2010

Superleague Formula
Race 2: Jousse wint voor AS Roma
Julien Jousse heeft vandaag zijn eerste zege in de Superleague Formula op zijn naam geschreven, tijdens race twee op het circuit van Zolder. Het grootste nieuws was echter dat de andere Italiaanse club AC Milan de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen.
Craig Dolby van Tottenham, die tot race twee de leider was, haalde de startlijn niet eens. Tijdens de rollende start kwam hij in aanraking met Marcos Martinez van Sevilla, waardoor de voorkant van zijn auto zodanig beschadigd raakte dat hij niet verder kon rijden en waarbij Dolby zijn pols blesseerde. Ondanks een beschadigde auto kon Martinez zijn weg vervolgen en raakte Robert Doornbos in de eerste bocht. Hij duwde Doornbos omver de grindbak in. Doornbos kwam er zonder kleerscheuren vanaf.

Duncan Tappy, die door het omgekeerde grid van de eerste plek mocht starten, leidde de start voor Flamengo, voor Jousse. Deze posities zouden echter omgewisseld worden tijdens de pitstops. Jousse kwam net voor Tappy de pits uit. Tappy probeerde vervolgens in de Kanaalbocht voorbij Jousse te komen, maar deze gooide de deur dicht.
Sinds dat moment wist Jousse zijn leiding tot tien seconden uit te bouwen en kwam er goed vanaf in een glijpartij door bocht één, wat er bijna voor zorgde dat hij in het grind terecht kwam. “Ik greep de leiding na de pitstop en ging toen erg snel, misschien te snel”, gaf hij later toe. “Ik maakte een grote fout, maar wist mezelf uit het grind te houden.”

Tappy kwam als tweede over de meet, tijdens zijn comeback in de klasse. De race op Zolder was pas zijn tweede optreden in deze auto dit seizoen. Alvaro Parente moest eigenlijk als derde finishen voor Porto, maar zijn versnellingsbak hield het met nog slechts een paar ronden te gaan voor gezien, waardoor hij de plek aan het team van Galatasaray overhandigde met Tristan Gommendy achter het stuur.

Gommendy wist Max Wissel van Basel en Yelmer Buurman achter zich te houden. Buurman had met de vijfde plaats genoeg punten om voor AC Milan de leiding in de kampioenschapstussenstand over te nemen van Dolby (Tottenham Hotspur).
Uitslag Race 2
1. Julien Jousse AS Roma 45m16.364s
2. Duncan Tappy Flamengo + 10.461s
3. Tristan Gommendy Galatasaray + 12.809s
4. Max Wissel FC Basel + 13.377s
5. Yelmer Buurman AC Milan + 13.614s
6. Andy Soucek Sporting Clube de Portugal + 15.969s
7. John Martin Beijing Guoan + 22.939s
8. Chris van der Drift Olympiacos + 28.681s
9. Davide Rigon RSC Anderlecht + 32.221s
10. Jaap van Lagen Girondins de Bordeaux + 34.691s
11. Maria de Villota Atletico de Madrid + 1 ronde

Uitgevallen:
Alvaro Parente FC Porto 28 ronden
James Walker Liverpool FC 20 ronden
Narain Karthikeyan PSV Eindhoven 3 ronden
Marcos Martinez Sevilla FC 1 ronde
Robert Doornbos Corinthians 0 ronden
Craig Dolby Tottenham Hotspur 0 ronden
Foto's: Superleague Formula
Gerelateerde artikelen
Robert Doornbos zet team Japan op 2e plek in kampioenschap...[0]
Frédéric Vervisch winnaar in Zolder 2011 Superleague Formu...[0]
Frédéric Vervisch zoekt een thuis weg van huis[0]
Superleague Formula aan vooravond België Grand Prix [0]
Max Wissel terug in Superleague Formula[0]
Chris van der Drift terug in Superleague Formula[0]
Dolby en Engeland aan winst in Assen[0]
Superleague Formula Nations Cup start seizoen in Assen[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Andy Soucek
Chris van der Drift
Craig Dolby
Jaap van Lagen
James Walker
John Martin
Julien Jousse
Maria de Villota
Max Wissel
Narain Karthikeyan
Robert Doornbos
Tristan Gommendy
Yelmer Buurman
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Superleague Formula
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.