ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 14-07-2010

WRC
Maakt Duval zijn comeback in Duitsland?
Ondanks dat François Duval eerder dit seizoen aangaf dat hij zijn carrière stopzette, lijkt het er sterk op dat de Belg in Duitsland zijn comeback maakt op een Ford Focus WRC van M-Sport, de officiële vertegenwoordiger van Ford in het wereldkampioenschap rally (WRC).
Duval ging zelf richting M-Sport op zoek naar een wagen voor de rally van Duitsland, één van zijn favoriete wedstrijden. Tijdens zijn laatste deelname in Duitsland, op een Ford van Stobart, werd hij vierde, maar hij belandde ook al op de tweede plaats, in het spoor van Sébastien Loeb.

Bij Ford zien ze Duval maar al te graag eenmalig terugkeren, al is het maar om Loeb het vuur aan de schenen te leggen. Technisch directeur bij Ford, Christian Loriaux, is in ieder geval overtuigd over de capaciteiten van Duval. “François heeft in het verleden goede resultaten behaald in Duitsland”, aldus Loriaux. “Hij is een heel erg goede rijder en vooral in dit type rally’s. Als hij budget vindt en als wij een wagen ter beschikking kunnen stellen dan zou het mooi zijn om hem te zien rijden in een Focus.”

Loriaux benadrukt echter dat het gaat om een commerciële deal, en dat het Duval zelf was die op zoek was naar een wagen. “Het gaat om een compleet commerciële deal”, maakt Loriaux duidelijk. “We zijn niet naar François gegaan om hem een auto aan te bieden, hij kwam naar ons. Maar zoals ik al zei, hij heeft heel enorm veel talent, is snel en het zou erg interessant zijn om hem te laten rijden in Duitsland. We zien wel wat er gebeurt.”

Het zou goed kunnen dat Duval in Duitsland de teamgenoot wordt van Matthew Wilson, aangezien Henning Solberg plaats heeft genomen achter het stuur van een nieuwe Ford Fiesta S2000. François Duval is nog steeds de enige Belgische winnaar ooit van een rally voor het wereldkampioenschap, in Australië 2005.
Gerelateerde artikelen
Abbring verder met Fred Miclotte naast zich[0]
Nieuwe uitzendgerechtigde voor WRC evenementen[0]
Petter Solberg terug in fabrieksteam[0]
Stoelendans voor 2012 is begonnen[0]
Ford oppermachtig tijdens dag 2[0]
ICE1 racing uitgesloten van WK eindklassering[0]
Tussenstand dag 1 in Australië[0]
Gallery: WRC Rally Duitsland[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Benjamin Bailly
Klasse: Formule 2
Team in de Spotlights
Force India F1
Klasse: Formule 1
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's WRC
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.