ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 10-07-2010

Endurance Races
GT Open: Pilet en Narac schenken IMSA zege in race één
Raymond Narac en Patrick Pilet hebben de eerste race voor de International GT Open op het circuit van Magny Cours gewonnen. Ondanks de dominantie van Ferrari tijdens de kwalificaties kon het duo op de IMSA Performance Porsche profiteren van een sterke pitstop.
Pierre Kaffer en Alvaro Barba vertrokken vanuit pole en sloegen meteen een klein kloofje. Toen de Safety Car na enkele ronden echter de baan op moest na een spin van de Villois Aston Martin GT2 ging de voorsprong van Barba verloren. Dat weerhield hem er echter niet van om in het eerste gedeelte van de race toch een knappe voorsprong van om en bij de acht seconden uit te bouwen.

Ondertussen was Raymond Narac in de Porsche van IMSA Performance Matmut aan een erg sterke stint bezig en kwam hij stelselmatig naar voor. Narac besloot al snel te komen pitten en gaf het stuur door aan Patrick Pilet, die na een goede pitstop aan de leiding kwam.

Barba gaf het stuur door aan Pierre Kaffer op de AF Corse Ferrari. Deze Ferrari moest door de strafseconden, die je meekrijgt als je in het vorige weekend hoog hebt gescoord, iets langer in de pitlane vertoeven. Kaffer deed het voor de rest erg goed maar moest vrede nemen met de derde plaats.

De tweede plaats kwam op naam van de Edil Chris Ferrari van Enrico Toccacelo en Raffaele Gianmaria, de mannen die ook in Spa al een race wonnen. Op Raymond Narac en Patrick Pilet stond echter geen maat en zij wonnen dan ook verdiend, voor de Edil Chris Ferrari van Toccacelo en Gianmaria en de AF Corse Ferrari van Barba en Kaffer.

Richard Lietz had het stuur overgenomen van Gianluca Roda en was aan een fenomenale stint begonnen. Lietz was in de Autorlando Porsche gemiddeld een seconde sneller dan de andere toppers en klom op naar de vierde plaats. Chris Niarchos legde in de CRS Ferrari beslag op de vijfde plaats.

Kessel Racing domineerde in de GTS-klasse en de zege ging naar de Ferrari van Pedro Couceiro en Marco Frezza. Zij wonnen voor teamgenoten Lorenzo Bontemelli en Stefano Livio. Morgen is er nog de tweede race over 50 minuten. Spanning verzekerd!
Foto's: www.gtsport.es
Gerelateerde artikelen
Maxime Martin: 24 Uur van Nürburgring eerste ervaring, zee...[0]
Viervoudige overwinning voor Audi bij première in Spa-Fran...[0]
Gallery: WEC Spa-Francorchamps 3-5 mei 2012[0]
KRK pakt bij Europees debuut meteen het podium![0]
Tevredenheid bij KRK Racing na afloop kwalificaties.[0]
Geslaagde kennismaking met Monza![0]
KRK-Racing team klaar voor eerste Europese opdracht.[0]
ELMS Zolder afgelast[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Gary Paffett
Klasse: DTM
Team in de Spotlights
P1 Motorsport
Klasse: Formule Renault 3.5
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Endurance Races
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.