ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 04-06-2010

Belcar
Tweede opeenvolgende pole voor Argo Lamborghini!
Niels Lagrange en Danny De Laet starten net als in Zolder nu ook in Spa-Francorchamps vanuit pole voor het tweede treffen in het Belcar Endurance Championship, in het kader van de BTCS 12 Uren van Spa. Wederom heeft de Lamborghini van Argo Racing de strijd aangebonden met de Prospeed Porsche van Marc Goossens en Maxime Soulet, de laureaten van de openingsmanche in Zolder.
Het tweede weekend voor het Belcar Endurance Championship is er één om duimen en vingers bij af te likken. Niet minder dan 66 wagens namen deel aan de kwalificaties, een aantal dat we in geen jaren nog hebben gezien. Dit uiteraard mede door de deelname van de teams aan het Britse GT3 kampioenschap en de rijders uit de Aston Martin GT4 Challenge.

Net als tijdens de openingsmeeting in Zolder werd de strijd om de pole gevoerd door enerzijds de Argo Racing Lamborghini van Niels Lagrange en Danny De Laet, en anderzijds door de Prospeed Porsche van Marc Goossens en Maxime Soulet, in Zolder winnaars van het eerste treffen. Goed acht weken na de openingsrace in Zolder was het opnieuw de beurt aan deze wagens om ten strijde te trekken en de jacht naar de pole te openen, maar wederom slaagde de gele Lambo erin om het geweld van Prospeed achter zich te houden. Verschil na de kwalificatie: een kleine 90 duizendste van een seconde.

Reiter Engineering, één van de topteams als het op Lamborghini´s aankomt, en bovendien ook vertegenwoordigt in het officiële FIA GT1 World Championship, kwam met een Lamborghini Gallardo afgezakt naar de Ardennen en de Nederlander Peter Kox wist er samen met Marc Hayek een derde tijd te realiseren. Ook hier was het verschil met de top klein. Kox volgde op een tiende van de leidende Lamborghini.

De in Zolder niet van pech gespaarde Prospeed Porsche van Enzo Ide en Ruben Maes zat er in de kwalificaties opnieuw goed bij. Maes liet een tijd van 2:24.939 noteren en was zo goed voor de vierde chrono, voor de Trackspeed Porsche van twee Europees gekende namen, David Ashburn en Richard Westbrook.
Verder zien we ook de Aston Martin DBRS9 van Eddy Renard, de Audi R8 LMS van Anthony Kumpen, de Chad Racing Ferrari van Iain Dockerill, de Ferrari van Allan Simonson en de Audi R8 LMS van François Verbist in de top-10. Benjamin Bailly, vaste rijder in het Formule 2 kampioenschap, is voor het eerste actief in een gesloten auto en wist met de derde Audi van het W Racing Team een mooie elfde tijd te realiseren.

In de klasse GT Open, met meer dan 3500cc, ging de pole naar de Mosler MT900R van Dirk Van Elslander. In de GT Open klasse, minder dan 3500cc, kwam de pole dan weer op naam van de Saker van Nick Geelen. De Hamofa BMW M3 GTR van Rob en Kris Verhoeven was de snelste 5 liter diesel, terwijl Bart Van Samang en Peter Beckers de snelsten waren in de ‘echte’ tourisme klasse.

Uitslag kwalificatie Belcar - Spa-Francorchamps:
1. Lagrange / De Laet – Lamborghini Gallardo
2. Goossens / Soulet – Porsche 911 GT3R
3. Kox / Hayek – Lamborghini Gallardo
4. Ide / Maes – Porsche 911 GT3R
5. Ashburn / Westbrook – Porsche 911 GT3R
6. Renard / Verbergt – Aston Martin DBRS9
7. Kumpen / Franchi – Audi R8 LMS
8. Dockerill / Greensall – Ferrari F430 GT3
9. Lester / Simonson – Ferrari F430 Scuderia
10. Verbist / Longin – Audi R8 LMS
Foto's: www.belcar.com
Gerelateerde artikelen
Pech voor Xavier Maassen in Spa[0]
Grootste ontgoocheling ooit voor Viage KRK – Racing[0]
Goossens-Soulet (Porsche) gokken juist[0]
Pole en ronderecord voor Anthony Kumpen en KRK[0]
12 Uur van Spa: Een voorsmaakje van de 24 Uur[0]
KRK laat de Mercedes SLS debuteren op Francorchamps[0]
Viage KRK Racing team verkent Francorchamps[0]
Chris Mattheus en Bert Redant blijven 2de in GT Open[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Benjamin Bailly
Richard Westbrook
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Belcar
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.