|
Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 01-06-2010 |
Dutch GT4 |
Foutloos rijden vereiste in HTC Dutch GT4 Championship
Als iets duidelijk is geworden de eerste zes races in het HTC Dutch GT4 Championship, is het wel dat de coureurs foutloos moeten blijven als zij willen winnen. Foutjes worden afgestraft en dat kan tijdens de RTL GP Masters of Formula 3 het verschil betekenen tussen glorie en verlies.
Het Circuit Park Zandvoort blijft coureurs en teams genoeg uitdagingen bieden. Jan Joris Verheul toonde zich twee weken terug de meest constante factor. Hij won in zijn Aston Martin de eerste sprintrace, werd vierde in de tweede manche en zegevierde op fraaie wijze ook in de 50 minuten durende hoofdrace.
“Het was een prima weekeinde met twee mooie zeges, maar vanwege mijn goede prestaties moet ik nu wel met succesgewicht rijden”, aldus Verheul. “Ik ben benieuwd in hoeverre dit van invloed is op het rijgedrag van mijn auto. Ik denk niet dat het funest is voor mijn snelheid, maar het wordt zeker anders.”
Gordels
Waar Verheul drie strakke races reed, lieten anderen steekjes vallen. Zo maakte Henry Zumbrink – winnaar van race twee – in zijn Corvette C6 tijdens de hoofdrace een valse start en dus deed zijn pole-position er direct niet meer toe. Ook bij Christiaan Frankenhout en Ferdinand Kool ging het mis.
De monteurs kregen bij de rijderswissel in de hoofdrace de gordels van Kool niet vast. “Ik verloor ruim twintig seconden”, rekende Kool (Porsche 997 GT4) uit. “Toen ik wegreed was het nog steeds niet in orde en pas na twee of drie ronden zat ik goed ingesnoerd. Ik moest halsbrekende toeren uithalen en verspeelde twee posities.”
Bastiaans
Ook kampioenschapsleider Phil Bastiaans kampte met gemengde gevoelens. In de eerste sprintrace eindigde hij nog wel als derde, maar tevreden was hij daar niet over. “Met het oog op de titelstrijd is het van belang om iedere race punten te pakken, maar ik werk keihard en kon de auto's voor me niet bijhouden. Dat steekt.”
Bastiaans kreeg geen kans op revanche omdat hij in de hoofdrace niet van start ging. Zijn teammaat Mathijs Harkema trad in de tweede manche in gevecht met Jeroen Bleekemolen (Corvette C6) om de derde plek, maar dat liep fout af. Beide auto's raakten elkaar in de Arie Luyendijk-bocht en Harkema crashte op hoge snelheid. De schade aan de Porsche was te groot om op tijd te herstellen.
De kwalificaties en de eerste race van het HTC Dutch GT4 worden al aanstaande vrijdag verreden, op zaterdag volgt de tweede sprintrace. Tenslotte doven zondag de lichten voor door de hoofdrace van vijftig minuten. Bron: Persbericht Foto's: www.gt-4.nl
|
|