|
Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 19-05-2010 |
Belcar |
Bailly debuteert in Audi R8 LMS!
Reeds steun genietend van de Belgian Audi Club voor zijn programma in het FIA Formule 2-kampioenschap, krijgt Benjamin Bailly nu ook de kans om aan twee manches van het Belcar Endurance Championship deel te nemen met een Audi R8 LMS van het W Racing Team. Samen met de Fransman Jean-Luc Blanchemain komt hij aan de start in het voorprogramma van de 12 Uren van Spa en komt hij in actie in de 10 Uren van Zolder.
Benjamin Bailly, lid van het RACB National Team en vorig seizoen laureaat van de Formul’Academy Euro Series, is dit jaar aktief in de FIA Formule 2, een kampioenschap voor identieke eenzitters, uitgerust met een Audi-krachtbron.
Terwijl de Belgische invoerder van het Duitse merk al eerder steun had toegezegd voor zijn programma in de F2, biedt de Belgian Audi Club hem nu ook de mogelijkheid te debuteren met een GT. De jonge Luikenaar, die op 22 mei zijn twintigste verjaardag zal vieren, neemt dus deel aan twee races van het Belcar Endurance Championship, meer bepaald de 12 Uren van Spa en de 10 Uren van Zolder. Hiervoor zal hij een beroep doen op de derde Audi R8 LMS van het nieuwe W Racing Team. In beide gevallen zal hij de wagen delen met de zeer ervaren Fransman Jean-Luc Blanchemain.
Omdat Benjamin voor vandaag geen enkele ervaring genoot met een gesloten racewagen, kreeg hij deze woensdag de kans de Audi te leren kennen tijdens een testsessie op het circuit van Francorchamps. “Ik ben aangenaam verrast door deze Audi R8 LMS”, getuigt hij na de ochtendsessie. “Ik verwachtte eigenlijk iets zwaarder om te besturen, gezien het feit dat de R8 toch dubbel zoveel weegt als een F2. Maar je hebt echt veel grip en je kan zeer laat in de remmen gaan. Plezierig om er een bocht mee te nemen en als je vol op het gas gaat, ligt de topsnelheid toch rond 260 km/u. Heel plezierig! Ik moet toegeven dat ik voor mijn debuut in "een wagen met ruitenwissers” wordt verwend. De Audi R8 LMS is niet alleen een heel mooie GT, hij is ook nog zeer performant.”
Terwijl hij ‘s ochtends al meer dan behoorlijke chrono’s neerzette voor een
GT-debutant, hoopte Benjamin in de namiddag nog een pak extra kilometers te kunnen afwerken. Hij kijkt dan ook nu al met ongeduld uit naar vrijdag 4 en zaterdag 5 juni! “Ik ben echt tevreden met mijn integratie in het team en heb nu al een prima verstandhouding met de andere coureurs”, besluit hij. “Bovendien lijkt mijn ploegmaat Jean-Luc Blanchemain een zeer sympathieke kerel. Ik verheug me op mijn eerste Belcar race in het kader van de 12 Uren van Spa en denk dat we iets mooi kunnen realiseren." Bron: Meegedeeld Foto's: www.belgianaudiclub.be
|
|