Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 12-05-2010 |
WTCC |
Argentijn Pernia met vierde Chevrolet in Monza
Het World Touring Car Championship kan in Monza rekenen op drie extra rijders voor de derde meeting van het seizoen. De Argentijn Leonel Pernia zal in Monza actief zijn voor het team van RML, de officiële vertegenwoordiger van Chevrolet in het WTCC. Verder is ook Kristian Poulsen er terug bij en zal Fabio Fabiani zich in een derde Proteam BMW mengen in de strijd voor de Independents Trophy.
Pernia zal een vierde Chevrolet Cruze laten rijden in het Italiaanse Monza. De 34-jarige Argentijn uit Buenos Aires is een topper in het competitieve TC2000 kampioenschap. Pernia slaagde er vorig seizoen twee keer in om naar de overwinning te rijden en werd bovendien vicekampioen na zijn teamgenoot José Maria Lopez, die voor de start van het seizoen nog Formule 1 ambities had.
Eric Nève (Chevrolet teambaas): “In functie van het kampioenschap dat we dit jaar willen winnen is het toevoegen van een vierde auto zeer nuttig. De deelname van Leonel Pernia is een goede zaak voor de bekendheid van het WTCC-kampioenschap in Zuid-Amerika en kan ook het beeld van Chevrolet op de Argentijnse markt versterken.”
Leonel Pernia: “Ik ben enorm blij met de mogelijkheid om in het hoogst aangeschreven toerwagenkampioenschap te mogen racen met een topteam als Chevrolet. Dit is een onverwachte en ongelooflijke kans voor me en ik hoop om mijn steentje te kunnen bijdragen aan het succes van het team. Ik weet dat het niveau in het WTCC hoog is maar ik ben ervan overtuigd dat mijn ervaringen uit het TC2000 kampioenschap erg nuttig zullen zijn.”
Nog een nieuwkomer in Monza is de Italiaan Fabio Fabiani. De 35-jarige Italiaan zal uitkomen in een derde BMW 320si van Proteam naast Stefano d’Aste en Sergio Hernandez. Ook de 34-jarige Deen Kristian Poulsen is er terug bij in een BMW 320si van zijn eigen team. Daarmee krijgt de strijd in de Independents Trophy meteen een nieuwe boost! Foto's: Leonel Pernia
|