ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Anniek de Vries
Gepost op: 02-03-2010

Formule 2
Teixeira en Afanasiev maken switch naar Formule 2
Sergey Afanasiev en Ricardo Teixeira zijn de meeste recente aanwinsten voor de Formule 2 klasse in 2010. De 21-jarige Afanasiev en de 27-jarige Teixeira brengen het totaal aantal bevestigde coureurs voor het seizoen 2010 naar zeven.
Afgelopen jaar was Teixeira nog actief in de GP2 klasse maar voor 2010 maakt hij de switch naar de Formule 2. Door zijn ervaring uit twee seizoenen Britse F3 en een seizoen in de GP2 zal hij een van de meeste ervaren rijders in de klasse zijn. De in Portugal geboren Angolees heeft tijdens de vierdaagse officiële wintertest in December reeds ervaring op gedaan met de F2 auto.

Over zijn komst naar het Formule 2 kampioenschap zei Teixeira: “Na te hebben gereden in de Britse F3 en GP2 kijk ik nu heel erg uit naar het racen in het F2 kampioenschap. Ik hoop goed gebruik te kunnen maken van mijn ervaring en te profiteren van het gelijkheidsprincipe in de F2 om mijn potentieel dit jaar te tonen. Het mag dan mijn eerste jaar in de F2 zijn, maar ik verwacht in de eerste races snel vooruitgang te boeken.”
Sergey Afanasiev is de tweede Rus die in 2010 in het Formule 2 kampioenschap aan de start staat, eerder werd Ivan Samarin al bevestigd. Afanasiev, die deel uitmaakt van het Lukoil Driver Support Programme, was de afgelopen twee seizoenen actief in de Formula Master series. Met één overwinning en negen podium plaatsen werd hij tweede in het kampioenschap in 2009.

Over zijn verwachtingen voor 2010 zei Afanasiev: “Het is erg moeilijk om elk jaar de juiste raceserie te vinden en succes in andere series hangt niet alleen af van de coureur maar ook de juiste auto, de juiste mensen en engineers. Ik ben blij met de verbeteringen aan de F2 auto voor 2010 en ben overtuigd dat deze erg snel zal zijn. Ik verheug me op de overboost, ik kan niet wachten om het tijdens een raceweekend uit te proberen. Mijn doel is eerst om de auto te begrijpen en ook om een aantal fantastische circuits te leren waar ik nog niet eerder ben geweest. Er zullen veel goede coureurs aan het kampioenschap meedoen, maar ik verwacht om voor podiumplaatsen te vechten.”
De eerste Formule 2 race van 2010 zal over zes weken in Silverstone plaatsvinden, naast Afanasiev en Teixeira zijn onze landgenoot Benjamin Bailly, Kelvin Snoeks, Armaan Ebrahim, Ivan Samarin, en Jack Clark ook reeds bevestigd.
Foto's: formulatwo.com
Gerelateerde artikelen
Christopher Zanella domineert in Magny-Cours[0]
Race 2: Miki Monras zegeviert in debuutweekend[0]
Race 1: Bortolotti wint seizoenopener op Silverston...[0]
Bortolotti naar pole op Silverstone[0]
Hegewald keert terug naar de Formule 2[0]
Tom Gladdis keert terug naar F2[0]
Sureshwaren doet er een jaar bij in F2[0]
Kralev voor tweede jaar in F2[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Armaan Ebrahim
Benjamin Bailly
Kelvin Snoeks
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Formule 2
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.