ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Marit Rijpert
Gepost op: 17-02-2010

Formule 3
Britse Formule 3 past format aan
Voor het seizoen 2010 heeft de Britse Formule 3 zijn race- en kwalificatieformat aangepast. Ook is er een nieuw puntensysteem ingevoerd. “Dit is de grootste verandering in de format van de Britse Formule 3 sinds het twee-races concept geïntroduceerd is in de jaren ’90, en we zijn erg blij met het initiatief, dat vanuit de teams zelf is gekomen,” aldus Bernadette Firzsimons, algemeen directeur van kampioenschapspromoter SRO Motorsports Group.
Op de eerste dag van het weekend zal, net als in andere jaren, een kwalificatiesessie worden gehouden van een half uur. Meteen daarna volgt de eerste race van het weekend, welke eveneens dertig minuten zal duren. De grid zal worden bepaald door de op één na snelste tijden uit de kwalificatie. De punten zullen als volgt worden toegekend aan de top-10: 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1, met een extra punt mogelijk voor de snelste raceronde in zowel de International als de National class.

Dag twee zal de tweede race van het weekend zien. De opstelling van deze sprintrace van twintig minuten zal worden bepaald door de uitslag van race 1, met de hoogstgeplaatste auto’s subject aan een ‘reverse grid’. De startplaats van de winnaar van race 1 zal worden bepaald door een loting en zal tussen plaats zes en tien liggen. De punten voor deze race zijn als volgt: 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1, en er vallen twee extra punten te verdienen voor de snelste ronde in zowel de International als de National class.
De derde race van het weekend zal 40 minuten duren en de opstelling wordt bepaald door de snelste tijden uit de kwalificatie. Punten worden op dezelfde manier uitgedeeld als tijdens de eerste race van het weekend.

Alles bij elkaar lijkt de nieuwe puntentelling het er niet duidelijker te maken voor de gemiddelde toeschouwer. Hoewel het de actie op de baan waarschijnlijk niet veel zal verbeteren, zal de extra race, en dus de extra tijd die coureurs op de baan kunnen doorbrengen, echter wel een stap in de goede richting zijn. Op deze manier biedt het Britse Formule 3 relatief meer waar voor zijn geld dan (bijvoorbeeld) de Formule 3 Euro Series. Dit kan het competitieve Britse kampioenschap erg aantrekkelijk maken voor jonge talenten.
Gerelateerde artikelen
geslaagd weekend voor Vanthoor in Nürburg[0]
Tijdschema Masters of Formula 3 Zandvoort[0]
Twee overwinningen en een opgave voor Merhi[0]
Wittmann viert in de straten van Pau[0]
Matige prestatie van Vanthoor in Zandvoort[0]
Gemengde resultaten voor Vanthoor, Merhi domineert[0]
Gemengde gevoelens bij Sam Dejonghe ondanks twee podia[0]
Dubbel voor Prema tijdens derde race in Paul Ricard[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Benjamin Bailly
Klasse: Formule 2
Team in de Spotlights
Force India F1
Klasse: Formule 1
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Formule 3
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.