|
Door: Marit Rijpert Gepost op: 11-02-2010 |
Formule 3 |
Vanthoor kijkt uit naar aankomend seizoen
Voor zijn derde seizoen in de autosport zal de Belg Laurens Vanthoor in de Formule 3 Euro Series uitkomen voor het Franse team Signature. Hij is hiermee wederom officieel Volkswagen-coureur.
In 2009 wist de coureur uit Hasselt de Duitse Formule 3 titel op zijn naam te schrijven met het Nederlandse Van Amersfoort team. Voor de traditionele race in Macau stapte hij echter al over naar het team waar hij nu dus een volledig seizoen voor zal rijden. Deze race werd toen op naam van mede-Volkswagen rijder en kersverse teamgenoot Edoardo Mortara geschreven, met toenmalig Signature rijder Jean-Karl Vernay als nummer twee.
Vanthoor’s ambities zijn dan ook hoog. “Samen met VW Motorsport, Signature en het RACB National Team wil ik in 2010 uiteraard ook sterk scoren. Ik besef dat de concurrentie enorm zwaar zal zijn, kleppers als Bottas, Da Costa en mijn eigen teamgenoot Mortara zullen zeker te duchten concurrenten zijn. Maar ik mik toch op een plek in de top-5 en als het even meezit in de top-3. Uiteraard zullen de andere VW-rijders daarbij perfect als referentie dienen,” aldus Vanthoor.
Over zijn keuze voor de F3 Euro Series, zijn tweede jaar in een Formule 3 klasse, is Vanthoor duidelijk: “Na mijn titel in Duitsland lag de overstap naar de F3 Euro Series voor de hand. De F3 Euro Series is na de GP2 de meest hoogstaande eenzittercompetitie op weg naar de F1. Het volstaat om naar de erelijst van het kampioenschap te kijken en dan zie je waar de huidige F1-toppers hun vak geleerd hebben. Sutil, Vettel, Rosberg, Hülkenberg en Hamilton zijn maar enkele van de grote namen die de afgelopen jaren in F3 Euro Series actief waren.”
Doordat het jonge talent in 2009 in Duitsland heeft gereden, kent hij bijna alle banen in het kampioenschap al. “Noch in Brands-Hatch, noch op de Norisring heb ik al gereden en daar vertrek ik als rookie dus met een kleine achterstand. Maar de andere omlopen ken ik en dat is een goede zaak.”
De eerste officiële test waar Vanthoor bij zijn nieuwe team te zien zal zijn, is 17 en 18 maart in Barcelona. Bron: Persbericht Foto's: Grandprixfotografie.nl
|
|