ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Sandra Douma
Gepost op: 01-11-2009

Formule 1
Vettel grijpt zege in Abu Dhabi
Sebastian Vettel heeft zojuist de laatste race van het seizoen op zijn naam geschreven. De jonge Duitser won voor teamgenoot Mark Webber en wereldkampioen Jenson Button. Vettel verzekerde hiermee tevens de tweede plaats in het kampioenschap.
De dubbeloverwinning van Vettel en Webber completeerde de dominatie van Red Bull in het tweede deel van het seizoen van 2009. Jenson Button pakte zijn slechts tweede podium in de tweede helft van het seizoen, nadat hij in de laatste ronde nog een mooi gevecht met Webber liet zien.

Lewis Hamilton kon de race niet domineren, wat velen van te voren wel voorspeld hadden, nadat hij de kwalificatie en een groot deel van de trainingen gedomineerd had. Hij wist geen gat te slaan met de beide Red Bull wagens en kende een probleem met het afremmen van zijn McLaren, waarna het team hem via de radio op de hoogte stelde van een remprobleem rechtsachter.

Ook de Brawn wagens wisten de snelheid van Hamilton niet bij te benen. Rubens Barrichello was na de eerste ronde teruggevallen achter Button, nadat hij een stuk van zijn voorvleugel verloren was in een touché met Webber in de eerste bocht.

Hamilton wist voor Webber te blijven na de eerste pitstops, maar Vettel kon twee ronden langer dan de McLaren buiten blijven en creeërde daarmee een goede voorsprong. Ondanks de kleine schok in de pitstraat, toen Jaime Alguersuari van Toro Rosso per ongeluk bij het team van Red Bull stopte, waar ze klaar stonden voor de pitstop van Vettel. Het team stuurde Alguersuari gelukkig snel weg, die kort daarna zijn wagen naast de baan moest parkeren met een versnellingsbakprobleem.


Twee ronden later was het Hamilton die de tweede en laatste uitvaller van de race werd. McLaren nam de beslissing dat het te gevaarlijk was om door te rijden met het remprobleem en riep de Brit terug naar de pitbox.

Dit zorgde ervoor dat Vettel onbedreigd naar de overwinning kon rijden. De Duitser liep makkelijk weg van teamgenoot Webber en schreef daarmee de vierde overwinning van het seizoen op zijn naam.

Toen Button na zijn eerste stop terug de baan op kwam, kreeg hij net als in de vorige race te maken met een aanvallende Kamui Kobayashi van Toyota. Hij dwong de wereldkampioen om zijn plek te verdedigen en kwam in bocht acht aan Button voorbij toen die de bocht te wijd nam. Het leek erop dat Kobayashi voor een verrassing kon zorgen en een podiumplaats kon pakken, toen hij de snelste man op de baan was vlak voor zijn pitstop. Hij verloor echter zijn snelheid door een volle tank en viel terug achter de beide Brawns en de BMW van Nick Heidfeld op de zesde positie, nadat de laatste pitstops gemaakt waren.

Button zorgde nog voor wat spanning in de laatste ronde, door de tweede positie van Webber aan te vallen. Het gat was in het midden van de race twaalf seconden, maar de kampioen wist het gat dicht te rijden en bevond zich aan de staart van Webber met nog zes ronden te gaan. In de laatste ronde kwam Button heel dichtbij Webber aan het begin van het lange rechte stuk, maar bleef aan de buitenkant bij het aanremmen van bocht acht. In de aanloop naar bocht elf viel Button weer aan, maar Webber wist de racelijn te houden en remde laat om voor de Brit te blijven.

Heidfeld schonk BMW Sauber de allerlaatste punten, voordat zij definitief afscheid namen van de Formule 1. Teamgenoot Robert Kubica kende een goede start en kwam voor Trulli in de eerste ronde. Hij verloor echter tijd in een gevecht met Kovalainen en werd ingehaald door Heidfeld en Trulli. Hij viel vervolgens door een gevecht met Buemi, waarin de Pool spinde, terug naar de tiende positie. Buemi greep het laatste punt, voor Nico Rosberg in de Williams.

Kovalainen wist zich na de pech in de kwalificatie terug te knokken naar de elfde positie, voor Kimi Raikkonen in de Ferrari. Fernando Alonso kon Renault niet zijn gewenste afscheidscadeau geven. De Spanjaard was de race met een zware auto begonnen, maar dit hielp hem niet naar voren te komen. Uiteindelijk finishte Alonso op de veertiende positie.

Het afscheid van Giancarlo Fisichella bij Ferrari en waarschijnlijk van zijn hele Formule 1 carrière eindigde ook teleurstellend. Hij kende een goede start en won verschillende posities, een straf voor te snel rijden in de pistraat gooide echter roet in het eten, waardoor hij terugviel naar de zestiende positie.

Foto's: Grandprixfotografie.nl
Gerelateerde artikelen
McLaren toont MP4-27[0]
Vettel terug op pole[0]
Hamilton winnaar op de Nürburgring[0]
Alonso maakt Spanje trots, overwinning wederom voor Vettel[0]
Red Bull domineert in Valencia[0]
Jenson Button wint onwaarschijnlijke regenthriller[0]
Regen legt Canadese GP stil[0]
Jérôme D’Ambrosio toegelaten tot de race[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Fernando Alonso
Giancarlo Fisichella
Jaime Alguersuari
Jenson Button
Kamui Kobayashi
Kimi Räikkönen
Lewis Hamilton
Mark Webber
Nick Heidfeld
Nico Rosberg
Robert Kubica
Rubens Barrichello
Sebastian Vettel
Teams
BMW Sauber F1
McLaren Mercedes
Panasonic Toyota Racing
Red Bull Racing
Renault F1
Scuderia Ferrari
Scuderia Toro Rosso
Williams F1 Team
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Formule 1
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.