ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 26-10-2009

Belcar
Teamtitel voor First Motorsport in Belgian GT
Afgelopen weekend werden op Circuit Zolder de finales verreden van de Belgian GT. Voor het Team Championship kwamen nog twee teams in aanmerking. Enerzijds First Motorsport met Bert Longin en François Verbist en anderzijds KRK Racing met Koen Wauters en Jeffrey Van Hooydonk.
De troepen van First Motorsport zaten in de moeilijkste positie. Enerzijds hadden het team van Jo Jamers één punt achterstand op KRK en anderzijds moesten ze de baan op met 110 kilo extra ballast. Maar ze hebben het gehaald. Voor Jo Jamers gaat een droom in vervulling. Naast in het verleden verschillende titels te hebben behaald in Cupraces, Endurance Cup en Divisie 3 van de Belcar en Belgian GT, keert First nu huiswaarts met de titel in divisie 1 of GT3. Het team van Jo Jamers mag zich nu naast de allerbeste teams plaatsen die hem voorgingen in hun rush naar de hoogste eer in de Belgische GT.

Tijdens de kwalificaties klokte Bert Longin een voortreffelijke derde chrono, terwijl verbist een vijfde tijd op de tabellen zette.

Longin moest dus als eerste starten op een doorweekt circuit. Deze droogde vrij snel op, waardoor de rijders nog een tijdje verder moesten op regenbanden tot de pitwindow werd opengesteld.

“Het was een moeilijke wedstrijd,” aldus een supertevreden Bert Longin. “De wagen was te zwaar en het was heel moeilijk rijden in de regen. Maar ik kon de Porsche in derde positie afgeven en na de aanrijding van Van Hooydonk, kwam François in de buurt van de leidende Audi. François ging aan de Villeneuve op magistrale wijze over Hemroulle, en meteen was de overwinning een feit.”

Voor de tweede en afsluitende heat van het kampioenschap had men bij First het telraam naar buiten gehaald. Indien KRK erin slaagde om de wedstrijd te winnen, hadden Bert en François voldoende aan een zevende plek om de titel te pakken.

Opnieuw werd het een zeer moeilijke wedstrijd met wisselende weersomstandigheden die enkele malen werd onderbroken door zware crashes. Uiteindelijk bleven de beste rijders overeind. Na een voorzichtige start van Verbist kon ‘rainman’ Longin verder opklimmen en loodste de Porsche 997 GT3 Cup S als derde over de meet.

“Het waren twee héél lastige wedstrijden voor ons,” gaat de Leuvenaar verder. “Maar uiteindelijk winnen we de titel door het feit dat we beiden een foutloos parcours afwerkten. We bleven overeind. En dit, geruggesteund door First die ons weer fantastisch materiaal leverde en een team dat als een blok achter ons stond. Meteen mijn vijfde titel in de hoogste Divisie van het Belgisch GT-kampioenschap. De titel in het Team Championship en de naam zegt het zelf, is de verdienste van het hele team. En dan mogen we uiteraard ook onze trouwe sponsors niet vergeten.”

Ook François Verbist was in de wolken met de titel. Zijn tweede titel van het seizoen trouwens, nadat hij eerder reeds kampioen werd in de Renault Clio Cup.
Bron: Persbericht
Gerelateerde artikelen
Pech voor Xavier Maassen in Spa[0]
Grootste ontgoocheling ooit voor Viage KRK – Racing[0]
Goossens-Soulet (Porsche) gokken juist[0]
Pole en ronderecord voor Anthony Kumpen en KRK[0]
12 Uur van Spa: Een voorsmaakje van de 24 Uur[0]
KRK laat de Mercedes SLS debuteren op Francorchamps[0]
Viage KRK Racing team verkent Francorchamps[0]
Chris Mattheus en Bert Redant blijven 2de in GT Open[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Kasper Andersen
Klasse: Superleague Formula
Team in de Spotlights
CRS Racing
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Belcar
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.