ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michaël Oosterlinck
Gepost op: 19-10-2009

Belcar
FIA GT Zolder: First Motorsport gaat voor titel in Belgian GT
Komend weekend staat First Motorsport voor de grootste uitdaging uit zijn carrière. Tijdens de finaleraces op Circuit Zolder staat naast de FIA GT1 & GT2, FIA GT3 en BTCS ook de ontknoping op het programma van de Belgian GT. Een kampioenschap waarin First Motorsport samen met Bert Longin en François Verbist tijdens het voorbije seizoen constant een prominente rol speelde, met als voorlopig hoogtepunt de overwinning in GT3 tijdens de 24 Hours of Zolder.
Na de titels van Haane/Meert (2006) en Lagrange/Nelissen Grade (2008) in de toenmalige Divisie 3 staat First aan de vooravond van de titelstrijd op het hoogste niveau; de Divisie 1 of GT3.

Na een mooie seizoensstart met drie podia in vier manches ging het even mis voor het Limburgse team van Jo Jamers. Tijdens de twee races in het kader van de 12 Hours of Spa werd First door een losgekomen wiel en een crash geconfronteerd met een nulscore. Maar door twee tweede plaatsen en de overwinning tijdens de Zolderse etmaalrace deden de troepen van First een prachtige inhaalbeweging wat hen uiteindelijk in het Team Championship op een voorlopige tweede plaats brengt op amper één puntje van de leidende Viper van KRK met Jeffrey Van Hooydonk en Koen Wauters. Met nog twintig punten te gaan, blijven nu nog twee teams over die nog in aanmerking komen voor de titel in de Belgian GT.

Jo Jamers: “Aan het begin van het seizoen had ik willen tekenen voor een dergelijk scenario. Maar nu we zo dicht bij de titel staan, had ik liever de laatste races aangevangen met een puntje voor. Als we komend weekend steeds in rechtstreeks duel verwikkeld zitten met KRK, moeten we tweemaal voor hen eindigen. De eerste wedstrijd zal volgens mij doorslaggevend zijn. In functie van deze uitslag moeten we dan onze strategie bepalen. Het enige wat telt tijdens de eerste race is voor de Viper blijven, terwijl we ons van de rest niets gaan aantrekken. Als we het seizoen doorlopen, komen we tot de conclusie dat de beide races in Francorchamps, verreden in het kader van de 12H, ons mogelijk de das hebben omgedaan. Anders hadden we riant aan de leiding gestaan en nog een belangrijke rol kunnen spelen in de Driver Challenge. Ondanks het feit dat First samen met Bert en François een onwaarschijnlijke sterke ketting vormen, heeft iedereen wel eens een steekje laten vallen tijdens het seizoen. Wij als team maakten een foutje en lieten op de startgrid van de eerste wedstrijd op Circuit Zolder de wagen te laat zakken met een stop & go als resultaat. François ging aan de verkeerde kant staan toen hij de straf ging uitzitten met een tweede stop & go als gevolg. In Francorchamps hadden we technische tegenslag met een losgekomen wiel en ging Bert in de tweede heat zwaar in het decor. We verloren toen méér dan waarschijnlijk twee tweede plaatsen. Maar we zijn allemaal mensen die foutjes kunnen maken en die dan ook achteraf ruiterlijk kunnen toegeven. We kunnen de klok echter niet terug draaien en moeten nu zwaar in de aanval voor de titel. Ik geloof erin. De wagen staat op punt en ondanks de 110 kg. aan extra gewicht, te danken aan het Pro-Am systeem, de balance of performance en het succesgewicht na de winst tijdens de 24 Hours of Zolder ligt hij goed op de baan. Ik vrees alleen maar dat dit extra gewicht de remmen zwaar zal belasten. Desondanks hebben we tot hiertoe een mooi parcours afgelegd en dat tegen teams die met grotere budgetten werken. Het zou mooi zijn als we volgend seizoen de nummer 1 op de wagen mogen kleven. En dat zou niet alleen de verdienste zijn van First Motorsport en de rijders, maar ook van de hele crew en uiteraard de financiële inbreng van Alcra Flash als sponsor”.

Verbist en Longin zullen het moeten afmaken. Vooral voor Leuvenaar Bert Longin wordt het een druk weekend met een mogelijke podiumplaats in de FIA GT achter het stuur van de SRT-Corvette en de titelstrijd in de Belgian GT.

Bert Longin: “Niemand had bij het begin van het seizoen gedacht dat wij tot het einde zouden meestrijden voor de titel in het Team Championship. We zijn dan ook het enige team in Europa dat met een Porsche constant meestrijdt voor de overwinning in GT3. Ons sterke punt is dat het trio First, Verbist en Longin constant aan hetzelfde touw trekken zonder onderlinge competitie. Ondanks de zware gewichtshandicap gaan we trachten om twee perfecte manches af te werken. Tweemaal full attaque. Ik kan komende zondag eventueel mijn vijfde titel vieren in de hoogste divisie van het Belgisch GT-kampioenschap. Ondanks het feit dat ik hetzelfde weekend ook een podiumplaats kan verzilveren in de FIA GT, is de Belgian GT zeker niet ondergeschikt. En indien we dan toch tweede worden na KRK is het seizoen voor mij toch geslaagd. Jo Jamers gaf ons telkens perfect materiaal. Door enkele kleine foutjes zoals de dubbele nulscore in Francorchamps, hebben we echt moeten knokken om terug in het spoor te komen van de koplopers. En daar zijn we ook in geslaagd. Dus niets dan lof en hopelijk gaan we huiswaarts met de grootste beker. Het feit dat we moeten rijden samen de Europese GT3’s zie ik niet bepaald als een nadeel, indien er zich geen incidenten voordoen. Alleen de Viper van KRK moeten we voorblijven. De rest is bijzaak. Ook de aanwezigheid van het officiële team van Porsche Motorsport is voor ons een goede zaak, indien er eventueel problemen zouden opduiken.”

Naast de finales op Circuit Zolder is First Motorsport datzelfde weekend ook aan de slag in de Dunlop Sport Maxx Endurance Cup, dat zijn zesde manche afwerkt in het Nederlandse Assen. Na een ongeval tijdens de training met een van de twee Porsches 996 GT3 Supercup, komt First daar aan de start met een 996 voor Dylan Derdaele en John van Kouwen, terwijl nog een 997 GT4 wordt ingezet voor een Nederlands duo.

“De wedstrijd in Assen is op zaterdag, zodat de crew weer compleet zal zijn tijdens de wedstrijden voor de Belgian GT op zondag. Alleen op zaterdag zullen we ons tijdelijk moeten opsplitsen,” besluit een optimistische Jo Jamers.
Bron: Persbericht
Gerelateerde artikelen
Pech voor Xavier Maassen in Spa[0]
Grootste ontgoocheling ooit voor Viage KRK – Racing[0]
Goossens-Soulet (Porsche) gokken juist[0]
Pole en ronderecord voor Anthony Kumpen en KRK[0]
12 Uur van Spa: Een voorsmaakje van de 24 Uur[0]
KRK laat de Mercedes SLS debuteren op Francorchamps[0]
Viage KRK Racing team verkent Francorchamps[0]
Chris Mattheus en Bert Redant blijven 2de in GT Open[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Geen
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Jonathan Hirschi
Klasse: Renault Megane
Team in de Spotlights
Williams F1 Team
Klasse: Formule 1
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Belcar
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.