|
Rallycross: Belgische titel voor Koen Pauwels
De finale op de Duivelsberg is in mineur geëindigd tijdens de A finale in divisie 1 waar Jochen Coox wint, maar door diskwalificatie, Koen Pauwels de titel toegewezen krijgt. In de overige klasse gingen de overwinningen naar Davy Van Den Branden (div. 1A), Guino Kenis (div. 2) en Davy Leysen in divisie 3. Kampioen werden Pauwels, Van Den Branden, Sterkens en Maris.
Divisie 1: Van Mechelen wint, Pauwels kampioen.
In divisie 1 ging de overwinning verrassend naar Subarurijder Patrick Van Mechelen. Dit nadat de sportcommissie de situatie van het jokeren van Coox (deze kwam in aanraking met Pauwels, die vervolgens in het decor belandde) onder de loep nam en de uitspraak van de voordeelregel toepast (volgens rallycross reglement). De uitspraak kwam na heel wat heen en weer gepraat en ging in het voordeel van Heppenaar Pauwels. In de beslissing van de sportcommissie werden drie punten gegrond tegen Coox: te vroeg van zijn lijn gegaan tijdens de start, geen voorrang verleend bij het uitkomen van de jokerlap en bij het eindigen van de race een zeer gevaarlijk manoeuvre uitvoeren richting start zone om “te vroeg” de overwinning en de kampioenschaptitel te vieren voor het publiek.
Divisie 1A: One man show Van Den Branden.
In divisie 1A was er maar een persoon de baas, Davy Van Den Branden. De Citroën rijder veroverde de pole positie en wist daardoor de A finale te overheersen en er zo one man show van te maken, met als kers op de finaletaart de Belgische titel. Als tweede eindigde Dave Van Beers (Renault) voor Andy Martin (VW Polo), die met zijn derde plaats vice kampioen werd in divisie 1A. Peter Van De Wege miste net het podium en Pedro Cokelaere (Honda) ging in de fout door verkeerde bandenkeuze en zakte naar plaats vijf. Beste Limburger werd Dennis Remans (Ford) op de derde plaats in de B finale.  Divisie 2: Kenis wint – Sterkens kampioen.
De divisie 2 klasse werd op een grandioze manier gewonnen door BMW rijder Guino Kenis voor Jos Sterkens die voldoende punten had om de kampioenschaptitel te veroveren. Nederlander Ko Kasse (Opel) werd derde voor Ivo Van Den Brand en Patrick Mertens die in de vangrail belandde, maar wel tweede eindigde het kampioenschap.
Divisie 3: Leysen wint en Maris is kampioen.
Luc Maris (Volvo) was de baas in de kwalificatie reeksen, maar kon het niet waarmaken in de finale, waar hij tot tweemaal toe in de fout ging en verzeilde naar de zesde plaats, maar wel zeker was van de titel. Marc Vandenbergh (Seat) werd als tweede afgevlagd voor Johnny Verkuringen en B winnaar Filip Baelus (Volvo). Steven Stessens die vijfde werd, eindigde derde achter Vandenbergh in het kampioenschap. VAS kampioen Ludo Triekels eindigde mooi derde in de B finale. Roland Myny maakte zijn debuut in de nieuwe Zweedse Gunnarsson Volvo S40 met een C finale plaats.
VAS: Limburgers Roumans, Triekels en Lenaerts VAS Kampioen.
Onder slechte weersomstandigheden en tussen de hevige regenbuien door, is de zevende en laatste VAS wedstrijd op zaterdag afgewerkt. Voor het eerst dit seizoen gingen de overwinningen naar Kevin Bertels (VW Golf) in de Promotie klasse, Peter Barhoorn (Ford Escort) won de A klasse en Roel Henckens (Opel Corsa) schreef de B klasse op zijn naam. Het Limburgs trio Pascal Roumans (Ford Escort), Ludo Triekels (BMW) en de eerder gekende kampioen Ben Lenaerts werden gehuldigd als VAS kampioenen 2009, in de respectievelijke A-, B- en opstap (Promotie) klasse. In naam van de BRCV Maasmechelen een hartelijke proficiat aan zowel de winnaars als de nieuwe kampioenen.
De volledige uitslagen zijn te vinden op www.Duivelsbergcircuit.be Bron: Persbericht
|
|