ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Jordy Stuivenberg
Gepost op: 21-09-2009

FIA GT
Maassen grijpt net naast podium
Xavier Maassen is vandaag vierde geworden in de zesde wedstrijd van het FIA GT-kampioenschap in Portimao, Portugal. Xavier Maassen moest wegens omstandigheden opnieuw bij de Brazilianen Roberto Streit en Enrique Bernoldi instappen en tot op enkele ronden voor het einde van een prachtige race, leek het erop dat de Nederlander opnieuw een podium zou kunnen behalen. Maar de ex-F1-rijder Enrique Bernoldi kon door een klein euvel aan de wagen de derde plaats niet behouden. “Al deed hij al het mogelijke en onmogelijke in de strijd om de derde plaats,” onderstreept Xavier Maassen na de race. “Maar er was een wiel geraakt tijdens de race en de bandenslijtage was dan ook buitengewoon, waardoor hij zijn kansen niet eerlijk kon verdedigen.” Xavier Maassen is nu vierde in het kampioenschap, nog steeds met uitzicht op de derde plek in de eindklassement.
Xavier Maassen kreeg eerder deze week het nieuws te horen dat zijn team Luc Alphand Aventures niet naar Portugal kon afreizen. Geen witte Corvette C6.R met Tomas Biagi dus.

Xavier Maassen: “Het team kreeg, na de brand van één van de twee wagens, de andere wagen niet tijdig klaar en moest dus afwezig zijn. Ik kan, na de 24 Uur van Spa, opnieuw bij DKR terecht, het Belgische team dat met de Brazilianen Streit en Bernoldi in een gelijkwaardige Corvette C6.R racet. Met dank aan DKR dus dat ik hier kan rijden.”

De vrije trainingen en kwalificaties

“We rijden met drie coureurs en dat maakt de taak er voor een race over twee uur niet makkelijker op,” legt Maassen uit. “We hebben ook minder rijtijd tijdens de vrije trainingen, op een circuit dat niemand van ons kent en dat is uiteraard ook weer geen voordeel.” Maar blijkbaar deerde dat Bernoldi niet, want de Braziliaan reed naar de pole voor de zesde meeting van het seizoen. “De wagen is goed en we gaan er morgen vol tegenaan.”

De race

Xavier Maassen nam de start van de race en de nummer twee van de voorbije 24 Uur van Le Mans reed een zeer strakke openingsstint. “Ik zat goed mee voorin toen ik het stuur aan Streit overgaf. Maar jammer genoeg had ik tijdens de openingsfase wel een tik van een andere deelnemer gekregen en was er een wiel wat beschadigd. Dat zou dus verderop in de race nog voor problemen zorgen en ons dus het podium kosten.”

De Braziliaan Roberto Streit kende bovendien een schuiver op de olie van een Porsche en kreeg daarna nog een drive through penalty vanwege een race-incident, waarna Enrique Bernoldi de moeilijke taak kreeg om het podium te handhaven. “En dat lukte dus net niet, zonder de schade was het zeker mogelijk geweest om nog te zwijgen van de bestraffing. Hier had meer ingezeten...”

De volgende race vindt op 3 en 4 oktober op het circuit van Paul Ricard plaats.
Gerelateerde artikelen
Veel punten en een podium voor Maxime Martin[0]
Driedubbel podium Ekris Motorsport in Europeese GT4[0]
Kortnieuws vanuit Silverstone: GT1, GT3 en GT4[0]
Enge en Muller zegevieren in Qualifying Race[0]
Overwinning voor Hexis in Championship Race[0]
Schitterende overwinning voor VDS Racing[0]
Opnieuw pole voor Lamborghini in Duitsland[0]
Een komen en gaan in de FIA GT1 ...[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Enrique Bernoldi
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Narain Karthikeyan
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
ARC Bratislava
Klasse: FIA GT
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's FIA GT
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.