Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 30-08-2009 |
FIA GT |
Winst voor Wendlinger en Sharp, Prospeed triomfeert in GT2
Karl Wendlinger en Ryan Sharp hebben de vijfde manche voor de FIA GT in Hongarije gewonnen. In de KplusK Saleen wonnen zij met ruim een halve minuut voorsprong op de Maserati´s van Bertolini en Pier Guidi.
Alex Müller vertrok op de Hongaroring vanaf pole, maar had een slechte start en zakte terug naar de derde plaats. In zijn strijd om plaatsen goed te maken, ging de Duitser weer de fout in en tikte hij de leidende Corvette van Enrique Bernoldi aan. Karl Wendlinger zat in de KplusK Saleen vast achter een stilvallende Müller en verloor veel tijd. Müller werd in de #2 Maserati van Vitaphone naar het opgavepark verwezen, Bernoldi en Wendlinger konden verder.
Karl Wendlinger mocht in de #14 Saleen wel aan een achtervolging beginnen, maar ging daarbij even in de fout en ging door het gras. Na een onwaarschijnlijke inhaalrace slaagde hij er samen met Ryan Sharp toch nog in de zege binnen te halen met een voorsprong van 33 seconden op de Maserati van Michael Bartels en Andrea Bertolini, die omwille van het klassement werd voorgelaten door zijn teamgenoot Alessandro Pier Guidi, in de derde Vitaphone Maserati. Bartels en Bertolini doen goede zaken in het kampioenschap, door de leiding over te nemen van Anthony Kumpen en Mike Hezemans, die in een zwaar geladen Corvette niet verder kwamen dan de zesde plaats. Vitaphone pakt daarbij ook nog eens heel wat punten voor het teamkampioenschap.
De snelste Corvette was die van Sangari Team Brazil met Enrique Bernoldi en Roberto Streit. Ondanks de aanrijding in de beginfase werd het duo nog vierde voor de drie andere Corvettes van Xavier Maassen (LAA), Anthony Kumpen (PK-Carsport) en Bert Longin (SRT).  Prospeed was gebrand op revanche in Hongarije na de diskwalificatie bij de kwalificaties. Richard Westbrook en Emmanuel Collard wisten van helemaal achteraan het veld op te klimmen naar de winst in GT2 voor de Ferrari´s van Gianmaria Bruni en Paolo Ruberti. Verder melden we nog een elfde plaats voor de Ford GT van Leinders en Kuppens en een opgave voor Stephane Lemeret in de Full Speed Saleen.
De volgende FIA GT-race vindt plaats op 20 september in het Portugese Algarve. Foto's: DPPI / FIA GT
|