Door: Sandy van Wezel / Sandra Douma Gepost op: 02-08-2009 |
Formule 3 |
Vietoris wint door straffen beladen tweede race
Christian Vietoris was vanmorgen de gelukkige man die de tweede Formule 3 race van Oschersleben op zijn naam mocht schrijven. Vietoris kwam weliswaar als zevende over de eindstreep maar mocht toch het hoogste trapje van het podium bestijgen.
Al vroeg in de race kwam er een gele vlag situatie, na een crash van Johan Jokinen. De wedstrijdleiding was van mening dat er tijdens deze gele vlag niet rustig genoeg gereden werd. Er werd hierdoor aan maar liefst 21 van de 23 coureurs een drive-through penalty uitgedeeld. Echter werd deze beslissing pas laat in de race genomen zodat deze penalty’s niet meer tijdig konden uitgevoerd. Hierdoor heeft de wedstrijdleiding besloten de betreffende coureurs ieder een tijdstraf van 30 seconden op te leggen.
Onder de bestraften waren onder andere de volgende coureurs: Sam Bird, Stefano Coletti, Jean Karl Vernay, de Nederlander Henki Waldschmidt en kampioenschapleider Jules Bianchi. Alleen winnaar Christian Vietoris en de Nederlander Renger van der Zande bleven onbestraft.
Door deze overwinning blijft Christian Vietoris goed meedraaien in het klassement en staat op een tweede plaats. De nummer één in het klassement is nog steeds Jules Bianchi. Hij staat met 61 punten bovenaan.
Uitslag race 2 Foto's: F3 Euroseries
|