|
Door: Michaël Oosterlinck Gepost op: 22-07-2009 |
DSMEC |
Lumbeeck/Marchal opnieuw aan het feest
Afgelopen weekend werd in het kader van de Zolder Superleague de vierde wedstrijd verreden van de Dunlop Sport Maxx Endurance Cup. Na de zware uithoudingsrace over 500 km waarin Wim Lumbeeck en Ron Marchal met de Viper de eerste zege van het seizoen lieten optekenen in de Dunlop Sport Maxx Endurance Cup, kreeg het duo nu een kortere race van 125 minuten voorgeschoteld. In theorie en met de wetenschap in het achterhoofd dat de Viper de 500 km goed verteerde, moesten Wim en Ron in staat zijn om ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen.
Tijdens de kwalificatie bleek reeds dat de Viper opnieuw blaakte van gezondheid. AD Sport-baas Albert Vanierschot had zijn rijders beloofd dat hij na een overwinning van de Viper opnieuw de sequentiële versnellingsbak onder de Amerikaan zou monteren. De Koning van Zolder hield woord.
“De wagen is daardoor plots niet veel sneller geworden, maar het is wel aangenamer rijden dan met de H-bak,” stelt Wim Lumbeeck.
Tijdens de tijdtraining liet Ron Marchal meteen zien dat de Viper weer de te kloppen bolide was en zette met een snelle 1’34”966 de Amerikaanse krachtpatser op de pole. Voor het eerst dit seizoen stonden vijf wagens op de inschrijvingslijst van Klasse 1 en vormden de Mosler en de Marcos een niet te onderschatten concurrent.
Wim Lumbeeck nam de eerste stint voor zijn rekening en had een kopstart voor de Porsche RS van Franz Lamot, de Mosler van Van Elslander, de Marcos van Euser en een horde Porsches met ondermeer Neyens, Maes, enz. Maar al in de eerste ronde verloor Wim heel wat terrein en verhuisde in een mum van tijd naar de zesde stek.
“Gewoon te wijten aan het feit dat de sequentiële schakelbak niet was opgewarmd,” stelt Wim Lumbeeck. “Ik raakte echter niet in paniek en nadat de bak opgewarmd was, kon ik terug aansluiten en oprukken naar de derde plaats. Ik leverde trouwens een mooi gevecht met de snelle Marcos van Cor Euser. Ik was net in duel met de Mosler voor de tweede plaats toen ik na een uur wedstrijd werd binnengeroepen voor de rijderswissel”.
Na deze wissel stoomde Marchal op naar de leiding die hij niet meer uit handen zou geven. Meteen was de tweede overwinning op rij een feit en het is de bedoeling dat beide heren doorgaan op hun elan. Er wordt zelfs een trainingsessie gepland in Assen voor de voorlaatste wedstrijd van het seizoen.
“De Viper is in configuratie ‘Dunlop Endurance Cup’ aan de basis een goede wagen en met Ron Marchal en mezelf als compatibel duo moeten we in staat zijn om ook de resterende wedstrijden naar onze hand te zetten,” gaat de Lightin’ Art-piloot verder.
“Ook de prestatie van de rubbers van Dunlop en de gekozen combinatie voor en achter was goed. Alleen moeten we nog wat werk maken van het onderstuurd karakter. De eerstvolgende wedstrijd is ‘waarschijnlijk’ de 24 Hours of Zolder. De kans bestaat dat we met de Viper uitpakken. Maar we moeten eerst nog met alle betrokken partijen rond de tafel gaan zitten voor er een definitieve beslissing wordt genomen,” besluit een tevreden Wim Lumbeeck. Bron: Persbericht Foto's: www.grandprixfotografie.nl
|
|