ADVERTENTIES
Klik hier
voor het overzicht







Hier adverteren?
Neem contact op
VACATURES

Op zeer korte termijn zijn wij op zoek naar een:

- Editor dakar
- Editor nationale autosport
STATS VAN DE WEEK

Formule 1 - Aantal gescoorde punten sinds 1950

Teams Aantal punten
Tyrell 739.0
Benetton 870.5
Red Bull 1205.5
Renault 1305.0
Lotus 1386.0
Williams 2678.0
McLaren 4298.5
Ferrari 5435.3


Mede mogelijk gemaakt door:
Door: Michael Simons
Gepost op: 05-07-2009

Dutch GT4
Van der Ende behaalt ’zoete’ overwinning
Ricardo van der Ende heeft tijdens de Formido Midzomerraces op het TT-Circuit van Assen de tweede race in het Tango Dutch GT4 Championship op zijn naam geschreven. De BMW-coureur leidde van start tot finish en zag zijn leidende positie geen moment in gevaar komen. Christiaan Frankenhout (Porsche 997) deed goede zaken in de titelstrijd door als tweede te finishen, terwijl Bertus Sanders zijn Ginetta G50 naar de derde plek stuurde.
Begonnen vanaf de tweede plek pakte Van der Ende direct de leiding. Hij profiteerde optimaal van de slechte start die pole-sitter Junior Strous maakte. "Wat er ook gebeurde, ik wilde als koploper de eerste bocht in en was bereid veel risico te nemen. Gelukkig hoefde dat niet omdat de rest in de gaten had dat ik te ver weg was. Ik had dan ook een berestart."

Frankenhout liet Van der Ende zijn gang gaan. "Hij rijdt om een race te winnen, ik heb mijn zinnen op de titel gezet. Dan is het niet zinvol onnodige risico’s te nemen."

Voor Strous waren de druiven zuur; hij viel terug naar de vijfde positie. Frankenhout legde beslag op de tweede positie, gevolgd door Allard Kalff in de Ford Mustang FR500C. Kalff kon maar kort genieten van zijn goede klassering, omdat hij nog in de openingsronde voorbij werd gestoken door Sanders. Hij speelde in het vervolg van het verhaal slechts een bijrol. Net als Strous, die in zijn Aston Martin GT4 misschien wel de snelste rondetijden van alle coureurs liet noteren, maar zich slechts wist terug te vechten tot de vierde positie.

De leidende positie van Van der Ende werd eigenlijk geen moment bedreigd. Frankenhout probeerde wel aan te haken, maar maakte halverwege een foutje en het gat was definitief geslagen. De achterstand van twee seconden kon Frankenhout niet meer dichtrijden. In plaats daarvan moest de kampioenschapleider geregeld in de spiegels van zijn Porsche kijken om Sanders van zich af te houden. Die probeerde aan te vallen waar mogelijk, maar werd gehinderd door het gebrek aan topsnelheid van zijn Ginetta.

Frankenhout: "Sanders en ik vormden als het ware een harmonica. Op de rechte stukken kon ik afstand nemen, in de bochten kwam hij telkens dichterbij. Ik hield mezelf voor dat ik goed moest accelereren uit de bochten, dan kon ik hem voorblijven. Zo gezegd, zo gedaan. Ik kon hem op het bochtige gedeelte van het circuit simpel opvangen, want daar is inhalen toch zo goed als onmogelijk."

Sanders kon niet anders dan tevreden zijn met zijn derde plek. Het was de eerste podiumplek van het seizoen voor de Ginetta-coureur. "Ik verloor te veel ten opzichte van Frankenhout op de drie lange rechte stukken die in het circuit zijn opgenomen. Maar mij hoor je niet klagen. Ik beleef eindelijk eens een weekend zonder problemen en behaal direct een goed resultaat."

Ook Van der Ende had een lach op zijn gezicht. Hij sprak na afloop van een zoete overwinning en doelde hiermee indirect op de Pinksterraces, die hij vanwege onsportief gedrag eerder in het seizoen noodgedwongen aan zich voorbij moest laten gaan. "Daardoor heb ik een grote achterstand in het kampioenschap opgelopen. Het team had ook maar één opdracht voor me: winnen, ten koste van alles. Misschien dat het dan toch nog lukt om een rol van betekenis te spelen. Ik wist dat ik in de sprintrace maar één ding goed hoefde te doen en dat was direct de kop pakken. Dat heb ik gedaan."

Later vandaag volgt nog de 50 minuten durende hoofdrace.
Bron: Persbericht
Foto's: Grandprixfotografie.nl
Gerelateerde artikelen
Dutch Power Pack festival levert fraai schouwspel op[0]
Leerrijk weekend voor Bruynoghe & Van Beurden in Dutch GT4[0]
Erik Bruynoghe met een Porsche in Dutch GT4[0]
Bastiaans grijpt titel Dutch GT4 tijdens seizoensfinale[0]
Bleekemolen wint sprintrace Dutch GT4[0]
Huisman wint spannende tweede race op de Nürburgring[0]
Van der Ende wint eerste race op de Nürburgring[0]
HTC Dutch GT4 en Camaro’s trekken de grens over[0]
Gerelateerde profielen
Personen
Allard Kalff
Bertus Sanders
Christiaan Frankenhout
Junior Strous
Ricardo van der Ende
Teams
Geen
Rijder in de Spotlights
Bernie Ecclestone
Klasse: Formule 1
Team in de Spotlights
P1 Motorsport
Klasse: Formule Renault 3.5
Bladwijzers
Reacties op dit artikel | Laatste nieuws | Foto's Dutch GT4
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn, inloggen.

Nog geen account? Registreer je dan direct!


Aantal reacties: 0

Er zijn nog geen reacties op dit artikel geplaatst.