|
Door: Michael Simons Gepost op: 12-06-2009 |
WTCC |
Gentse studente wint Europese Chevrolet-wedstrijd!
“Young? Creative? Chevrolet!” 2009, de Europese competitie voor jonge, talentvolle kunstenaars, kent haar eindwinnaars. Voor het eerst is er een Belgische winnaar. De jonge gelukkige, Britt Raes, die school loopt aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten (KASK) in Gent, kaapt de hoofdprijs weg in de categorie “Visual Arts”. De Belgische laureaat werd geprezen voor haar goede weergave van snelheid mét behoud van de identiteit van Chevrolet. Het winnende project wordt tijdens de WTCC-manche van Porto op 5 juli 2009 werkelijk uitgevoerd op een racewagen.
Een internationale expertenjury heeft de winnaars van de wedstrijd Young?Creative?Chevrolet! 2009 verkozen. De winnende projecten voor de categoriën Visual Arts, Fashion, Photography, Video en Music werden gekozen uit meer dan 530 inzendingen vanuit 120 verschillende scholen uit niet minder dan 19 Europese landen. De wedstrijd is vandaag een belangrijke maatstaf geworden voor jonge creatievelingen die zich willen meten met collega’s uit dezelfde sectoren.
De criteria die een doorslaggevende rol speelden bij de beslissing van de jury waren de volgende: creativiteit/innovatie, interpretatie van het merk, artistieke kwaliteiten en de mogelijkheid om daadwerkelijk toegepast te worden in de externe communicatie van het merk Chevrolet.
Cesare Prati, juryvoorzitter en Chevrolet Europe Sales Director vertelt enthousiast: "We waren zeer onder de indruk van zowel de kwaliteit als de verscheidenheid van de ingezonden projecten dit jaar. In elke discipline voerde de jury lange en interessante debatten alvorens we een winnaar konden aanduiden.”
Die gelukkige winnaar in de categorie Visual Arts is de Belgische studente Britt Raes. Zij is door het dolle heen met deze officiële erkenning voor haar werk: “Ik kan het eigenlijk nauwelijks geloven. Ik was al erg gelukkig met mijn winst in de lokale, Belgische wedstrijd en dus mijn selectie voor de finale, maar dit slaat alles. Deze prachtige waardering van een jury vol specialisten betekent veel voor mij en ik kijk ernaar uit om ‘mijn’ wagen te zien winnen in Porto!”
Yves De Cauwer, Manager Public Affairs Chevrolet Belgium, verklaart: “Deze creatie is werkelijk een prachtige en visueel krachtige vertaalslag van snelheid op een wagen. De ‘brand identity’ is bovendien zeer sterk aanwezig en het design is geïntegreerd over de hele wagen, wat zeer belangrijk was. Het werk benadrukt nog maar eens het jonge en creatieve aspect van onze wedstrijd. Wij zijn dan ook tevreden dat onze keuze overeenstemt met die van de Europese juryleden, want alleen de lokale winnaars kwamen in aanmerking voor de eindzege.” Project wordt toegepast tijdens WTCC in Porto
Ook dit jaar zal toppiloot Alain Menu de ‘designwagen’ naar de overwinning trachten te loodsen tijdens de WTCC-manche, in Porto (Wereldkampioenschap voor Toerismewagens). Eric Nève, Racing Manager bij Chevrolet, ziet ook niets dan voordelen in deze wedstrijd: “Een racewagen gebruiken als platform waarop een jonge artiest zijn creativiteit kan botvieren is zeer interessant. Het staat vast dat we een opvallende wagen zullen voorstellen, waardoor de aandacht voor de artiest én voor ons merk zal pieken in Porto. De meerwaarde voor de sport die zich openstelt voor kunst is er zeker en ook omgekeerd krijgt een nieuw publiek voeling met onze sport. Bovendien is het voor de studenten een goeie oefening om een driedimensionale toepassing te maken, rekening houdend met de beperkingen voor televisie.”
De WTCC-manche van Porto gaat door op zondag 5 juli 2009. Het winnende project zal daar uitgebreid voorgesteld worden voor de start van de wedstrijd en in het bijzijn van de artiest die dit project ontwikkelde.
Bron: Persbericht
|
|