Door: Michael Simons Gepost op: 18-05-2009 |
BTCS |
Bonneel-Culot rukken op naar tweede plaats algemeen
Nadat het duo Philippe Bonneel en Laurent Culot een tweetal weken geleden twee prachtige derde plaatsen in de 2-liter klasse behaalde tijdens de Trophée de Bourgogne in Dijon was het andermaal raak tijdens het Gordon Zolder Star Festival in Zolder. Anzegemnaar Bonneel en diens Waalse co-rijder pakten in de beide manches met hun Clio respectievelijk een vijfde en een derde plaats. Hierdoor rukken ze op naar de tweede plaats algemeen in hun klasse van het BTCS-kampioenschap.
Na de twee kwalificatierondes, waarbij het team tweemaal een zesde plaats behaalde, deed de eerste echte race al het beste verhopen. Op een bijna constant nat parcours hadden Bonneel en Culot flink wat problemen met dampvorming op de voorruit, waardoor toptijden onmogelijk waren, maar pakten ze uiteindelijk een mooie vijfde plaats. In de tweede manche deden ze het nog beter op een droog wegdek. Een aanvallende rijstijl leidde naar nog maar eens een podiumplaats.
Philippe Bonneel: “In de eerste race nam Laurent de start en moesten we tijdens onze pitstop het dampprobleem met de voorruit oplossen. Daarom ook konden we nooit aanspraak maken op een podiumplaats. In de tweede sessie startte ik zeer snel, had ik geluk dat ik bij de start net een aanrijding kon voorkomen, maar bleef ik daarna aanvallend rijden. Zo klommen we op naar een mooie derde plaats, die Laurent dankzij een heel goeie stint ook wist te behouden.”
“De conclusie naderhand is fantastisch. We klimmen immers op naar een totaal onverwachte tweede plaats in het kampioenschap, achter een ongenaakbare Alfa Romeo 156. En dan te bedenken dat het dit seizoen letterlijk roeien is met de riemen die we hebben, omdat het budget heel erg krap is. Dit laat alleszins het beste verhopen voor de volgende meeting, de hoofdrace van de BTCS op 6 juni. Tijdens de 12 Uur van Spa-Francorchamps mikken we daags voor de verkiezingen nog maar eens op de topdrie!” Bron: Persbericht Foto's: "
|